$
הייטק והון סיכון

סולבו הישראלית, שקמה בלב משבר הקורונה, גייסה 3 מיליון דולר

החברה, שמפתחת פלטפורמה לניהול הרשאות בענן, הוקמה על ידי שירה שמבן ודוד הנדרי; השניים התחילו לעבוד על המוצר במרץ, ואז פרצה המגיפה: "נפגשנו עם משקיעים וקיבלנו פידבקים מאוד מגוונים, מהתלהבות ועד לכאלה שהמליצו לנו לא לגייס בתקופה הזו. אבל החלטנו ללכת עם תחושת הבטן ולהמשיך"

הגר רבט 18:0007.10.20
סטארט-אפ אבטחת הענן סולבו (Solvo) הודיע אתמול (ג׳) על השלמת סבב סיד בסך 3 מיליון דולר בהובלת קרן TLV Partners ובהשתתפות Surround Ventures ומספר משקיעים פרטיים נוספים.  

 

סולבו, שמפתחת פלטפורמה לניהול הרשאות בענן הוקמה על ידי שירה שמבן (מנכ"לית) ודוד הנדרי (CTO), שניהם יוצאי חיל המודיעין שהכירו כשעבדו בחברת Dome9 Security שנמכרה לצ'ק-פוינט ב-2018. הרעיון להקמת סולבו, מספרת שמבן לכלכליסט, עלה אחרי לא מעט שיחות שניהלו עם מגוון גדול של משתמשי ענן שבהן ניסו למפות את הבעיות האקוטיות ביותר בתחום: ״הגענו להבנה שמה שהכי מטריד זה השילוב בין המתודולוגיות הישנות והטכנולוגיה החדשה. ראינו שיש עוד אנשים שמנסים לפתור את זה וחשבנו מה אפשר לעשות אחרת. הבנו שאם הדמות המרכזית בתחום היא הזו של המפתחים רצוי שנתחיל לפתור את הבעיה כבר בשלב הזה״.

 

שמבן והנדרי התחילו לעבוד על המוצר בחודש מרץ ולא תיארו לעצמם שתוך כמה ימים העולם כולו ייכנס לסגר בגלל הקורונה: ״לא דמיינו שזה מה שיקרה. אבל שנינו כבר עזבנו את מקום העבודה הקודם והיינו מחוייבים. החלטנו להישאר רגועים ולהמשיך לעבוד, התחלנו להיפגש עם משקיעים וקיבלנו פידבקים מאוד מגוונים, מהתלהבות ועד לכאלה שהמליצו לנו לא לגייס בתקופה הזו. אבל החלטנו ללכת עם תחושת הבטן ולהמשיך. לפעמים אתה צריך להיות אופטימיסט חסר תקנה. לשמחתי בסופו של דבר הגענו למצב שבו יכולנו לבחור מי המשקיעים, אבל זה דרש את האומץ להגיד למשקיע לא לפני שקיבלתי כן ממשקיע אחר״.

צוות סולבו. שירה שמבן ודוד הנדרי צוות סולבו. שירה שמבן ודוד הנדרי צילום: סולבו

 

היום כל מפתח מנהל סביבת פיתוח בעצמו, והוא איש DevOps וסקיוריטי לסביבה שבנה. אולם, לאנשי פיתוח אין לרוב את הידע הנדרש ב-DevOps ואבטחת מידע. בארגונים רבים גם אין הגדרה ברורה לאחריות המפתח. לכן, המערכת של סולבו נכנסת לפעולה בשלב מוקדם, במטרה לזהות סדקים בשלב הפיתוח עוד לפני שהתפתחו לבעיה. המערכת פועלת כך שברגע שהמפתח סיים לכתוב את הקוד היא תלמד את אופן פעולת האפליקציה ותייצר את הגדרות האבטחה הנחוצות עבור האפליקציה. כך המערכת לא מגיבה לאירועי אבטחה אלא מראש מסייעת לאנשי הפיתוח ולארגון להגיע למצב שתשתיות הענן שלהם מאובטחות מלכתחילה. סולבו צפויה לשחרר מוצר ראשון לשוק בתקופה הקרובה במודל של פרימיום.

 

"הבעיה הגדולה שסולבו פותרת היא תוצר של מגמה הולכת ומתעצמת בשוק - העברת האחריות על אבטחת הקוד והמוצר בענן מאנשי ה-DevOps לאנשי הפיתוח״ מסר שחר צפריר, שותף מנהל בקרן ההון סיכון TLV Partners שהוביל את ההשקעה בחברה. "סולבו היו ההשקעה הראשונה שלנו בקרן שהתנהלה כולה, מהפגישה הראשונה ועד 'העברת הכסף', דרך זום בלבד. זו חוויה שונה מבחינות רבות, ליזמים וגם למשקיע, ומצריכה מידה גבוהה אף יותר של אמון הדדי. עם זאת מגבלות התקופה והמדיום דווקא מחדדים נקודות חשובות. הם מבליטים את מידת האמביציה של היזמים, המסרים, הפרספקטיבה, ובמובן הכי פשוט - היכולת 'לעבור מסך'".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x