$
הייטק והון סיכון

באטרפליי מדיקל הישראלית גייסה 7 מיליון דולר אחרי ניסוי קליני מוצלח

חברת המכשור הרפואי מפתחת שתל המיועד לטיפול בגברים הסובלים מתסמיני ערמונית מוגדלת. מטרת הסבב הנוכחי לממן ניסוי קליני בארה״ב לצורך קבלת אישור ה-FDA

הגר רבט 14:5406.10.20
חברת המכשור הרפואי באטרפליי מדיקל (Butterfly Medical) הודיעה היום (ג׳) על השלמת סבב B בסך 7 מיליון דולר. את הסבב הובילה New Rhein Healthcare Investors, קרן השקעות מפילדלפיה שהשקיעה 5 מיליון דולר, לצד מורי ארקין ומשקיעים קיימים בחברה שהשקיעו 2 מיליון דולר נוספים.

 

באטרפליי מפתחת שתל המיועד לטיפול בגברים הסובלים מתסמיני ערמונית מוגדלת (BPH) והודיעה במקביל על תוצאות חיוביות בניסוי הקליני הישראלי. מטרת הסבב הנוכחי לממן ניסוי קליני בארה״ב לצורך קבלת אישור FDA.

 

עידן גבע, מנכ"ל באטרפליי מדיקל עידן גבע, מנכ"ל באטרפליי מדיקל צילום: אלי גרוס

 

מהחברה נמסר כי ערמונית מוגדלת (BPH) משפיעה על כ-50% מהגברים בגילאי 51 עד 60 ועד ל-90% מהגברים בגילאי 80 ומעלה. ההגדלה גורמת לחסימה במעבר השתן. הטיפול הנפוץ היום הינו באמצעות תרופות, אשר עשויות להשפיע על תפקודו המיני של המטופל ובמקרים רבים מאבדות מיעילותן לאורך זמן. טיפול נוסף הינו באמצעות ניתוח שעלול לגרום לדימומים, דליפת שתן ופגיעה בתפקוד המיני. בנוסף, קיימות טכנולוגיות ניתוחיות חדשות הכוללות לייזר, RF וקיטור, אולם אלו עלולות להוביל לתופעות לוואי דומות לניתוח.

הדמיית השתל של באטרפליי מדיקל הדמיית השתל של באטרפליי מדיקל

 

המוצר שפיתחה באטרפליי מדיקל מציעה טיפול זעיר פולשני, באמצעות שתל עשוי ניטינול אשר מעוצב בהתאם לאנטומיה של בלוטת הערמונית וממוקם בתוך שופכת הערמונית בכדי להרחיב את האזור החסום וכך להקל על התסמינים. השתל קיים במספר גדלים כדי לספק התאמה מלאה לכל מטופל. בניגוד לטיפולים הקיימים, הטיפול של באטרפליי לא חותך או פוגע ברקמת הערמונית. תהליך ההשתלה, שמתבצע בהרדמה מקומית, אורך מספר דקות ומתאים לביצוע במרפאה.

 

נתוני החברה מראים כי ניסויים קליניים שנערכו עד כה, הראו כי לטיפול של באטרפליי השפעה חיובית מתמשכת על איכות החיים של מטופלים. מנכ"ל באטרפליי מדיקל, עידן גבע, מסר: "תוצאות הניסוי עד כה תומכות בכך שפיתחנו מוצר פשוט ובטוח המשלים את הטיפולים הקיימים כיום ומציע לחולים הסובלים מערמונית מוגדלת חלופה פחות פולשנית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x