$
הייטק והון סיכון

הסכם ראשון בין גופי השקעה בישראל ובאיחוד האמירויות

פלטפורמת ההשקעות הישראלית OurCrowd חתמה על מזכר הבנות עם גוף השקעות באיחוד האמירויות ומצרפת לשורותיה את ד"ר סבאח אל בינאלי שיכהן כשותף האחראי על כלל פעילותה במפרץ

הגר רבט 12:1806.10.20

פלטפורמת ההשקעות הישראלית OurCrowd הודיעה אתמול (ב׳) על חתימת מזכר הבנות ראשון עם גוף השקעות באיחוד האמירויות. OurCrowd תשתף פעולה עם פיניקס, חברה לפיתוח עסקי, במטרה להגביר את הקשרים העסקיים והטכנולוגיים בין ישראל לבין איחוד האמירויות.

בעקבות ההסכם, OurCrowd מצרפת לשורותיה שותף חדש, ד"ר סבאח אל בינאלי שיכהן כ-Venture Partner האחראי על כלל פעילותה במפרץ. ד"ר בינאלי, תושב איחוד האמירויות, הוא בעל 22 שנות ניסיון בהשקעות וביזמות באזור המפרץ, המזרח התיכון וצפון אפריקה, כולל מימון ובניית חברות באזורים הללו.  

 

מהחברה נמסר כי ההסכם פותח את הדלת להשקעות הון מאיחוד האמירויות בסטארטאפים ישראלים והשקעות של OurCrowd בסטארטאפים באיחוד האמירויות ובמפרץ.

ד"ר סבאח אל בינאלי, השותף החדש ד"ר סבאח אל בינאלי, השותף החדש צילום: OurCrowd

 

פיניקס, בראשותו של עבדאללה אלנבודה, יו"ר חברת אלנבודה השקעות, תשמש כפלטפורמת השקעות עבור יחידים ומשפחות בעלות אמצעים (Family Offices) מהמפרץ המחפשים הזדמנויות השקעה בישראל. פיניקס תספק למשקיעים הללו גישה להזדמנויות השקעה שמציעה OurCrowd במגוון ענפים טכנולוגיים וביניהם: אגטק, אדטק, מדטק, בינה מלאכותית, רובוטיקה ועוד. פיניקס מצדה תציג את OurCrowd בפני סטארט-אפים באזור המפרץ במטרה לגייס הון באמצעות פלטפורמת OurCrowd.

 

עבדאללה אלנבודה מסר: "פיניקס תשמש כגשר וכמסלול דו-כיווני עבור משקיעים מישראל ומאיחוד האמירויות וכן עבור סטארט-אפים המחפשים שותפים אסטרטגיים להשקעות ולפיתוח עסקי בשתי המדינות בעלות העוצמה הטכנולוגית. הסכם ראשון מסוגו זה יסלול את הדרך להתרחבות מואצת של העסקים בין שתי המדינות".
מנכ"ל OurCrowd ג'ון מדבד מנכ"ל OurCrowd ג'ון מדבד צילום: OurCrowd PR

 

ג'ון מדבד, מייסד ומנכ"ל OurCrowd מסר: "ההסכם פורץ את הדרך לזרם אדיר של גיוסים והשקעות בהיקף של מאות מיליוני דולרים - הן בסטארט-אפים ישראלים והן בסטארט-אפים מהמפרץ. לשותפים שלנו יש ניסיון עשיר מסוגו בהשקעות ובבניית חברות באיחוד האמירויות, בערב הסעודית, בעומאן ובמצרים והם פותחים לנו נתיב ישיר להשקעות בסטארט-אפים באזורים הללו. אנו מצדנו פותחים בפני המשקיעים מאזור המפרץ מסלול ישיר להזדמנויות השקעה בסטארט-אפים ישראליים במגוון תחומים. שיתוף הפעולה יפתח אפשרויות לצמיחה עבור חברות הפורטפוליו שלנו דרך השקעות המשך ויצירת שיתופי פעולה אזוריים וגלובאליים".

 

קבוצת אלנבודה נוסדה בשנת 1958, והיא בעלת מחזור שנתי של מיליארדי דולר. הקבוצה מעסיקה למעלה מ-10,000 עובדים ומתמחה במגוון תחומים וביניהם: הנדסה אזרחית, בנייה, תשתיות חשמל, מכניקה ועוד. כן מייצגת הקבוצה 15 מותגים גלובליים בתחומי הרכב, התחבורה, ערים חכמות, חשמל ואנרגיה ירוקה ועוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x