$
אינטרנט

דיווח: כך פייסבוק מתכוונת להיאבק ברגולטורים שרוצים בפירוקה

מסמך המפרט את ההגנה הפוטנציאלית בה תנקוט החברה במידה והממשל האמריקאי יורה לה להיפרד משתי השירותים הפופולארים שלה: ווטסאפ ואינסטגרם חושף כי פייסבוק תטען שהשקיעה מיליארדי דולרים בשילוב הפלטפורמות אחת בשנייה והפיצול יוביל לירידה ברמת האבטחה ובחווית המשתמש

שירות כלכליסט 10:5805.10.20

לחץ רב מופעל על פייסבוק מצד הרגולטורים להתפצל מווטסאפ (אותה רכשה ב-2014) ומאינסטגרם (אותה רכשה ב-2012), אך נראה שבפייסבוק לא מתכוונים להיכנע. בוול סטריט ג'ורנל השיגו מסמך המפרט את ההגנה הפוטנציאלית שבה החברה תנקוט אם הממשל יורה לה להיפרד משתי השירותים הפופולארים. לפי הדיווח, ענקית המדיה החברתית תטען שהפיצול "יפגע באבטחה ובחווית המשתמש".

 

 

לפי המסמך שהודלף, בפייסבוק יטענו שהרכישות של ווטסאפ ואינסטגרם זכו לאישור ועדת הסחר הפדראלית (FTC) ללא הסתייגויות, ובעקבות זאת החברה הזרימה כמויות עצומות של כסף לשני הפרויקטים על מנת לשלב אותם בתוך הפעילות שלה. פיצול יחייב אותה להוציא עוד מיליארדי דולרים כדי לנהל מערכות נפרדות שיובילו לירידה ברמת האבטחה ויפגעו בחוויית המשתמש.

איחוד שירותי ההודעות של פייסבוק ואינסטגרם איחוד שירותי ההודעות של פייסבוק ואינסטגרם צילום: Facebook inc

 

עם זאת, אין וודאות לכך שהטיעונים של פייסבוק יתקבלו. טים וו מאוניברסיטת קולומביה ומומחה למדיניות טכנולוגית סבור כי התמקדות באישור של ה-FTC הוא טיעון "חלש", שכן הרגולטורים לא לקחו בחשבון את האפשרות שפייסבוק רכשה את ווטסאפ ואינסטגרם כדי לחסל את התחרות. עוד הוסיף כי הנסיבות השתנו ולכן פירוק הוא אפשות קיימת. בנוסף, הקושי בפירוק אינו בהכרח שיקול שיקחו בחשבון.

 

לפי ההערכות, ב-FTC מתכוונים להגיש תביעה של הפרת הגבלים עסקיים נגד פייסבוק עוד לפני סוף השנה, וכי הקונגרס עשוי לפרסם את תוצאות החקירה שערך בהמשך החודש. המהלכים הללו קרוב לוודאי לא יציגו את פייסבוק באור חיובי, כך שהאפשרות של פיצול תעלה שוב לדיון.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x