$
הייטק והון סיכון

פרסום ראשון

סיסקו רוכשת את חברת פורטשיפט הישראלית

ענקית הטכנולוגיה הודיעה בבלוג שלה על הרכישה של פורטשיפט, חברת פורטפוליו של Team8, המפתחת פלטפורמות להגנה ושליטה על תשתיות ענן. פרטי העסקה לא נמסרו

הגר רבט 16:0701.10.20
סיסקו האמריקאית רוכשת את חברת פורטשיפט (Portshift) הישראלית מקבוצת Team8, כך לפי הודעה שפורסמה בבלוג החברה מוקדם יותר היום (ה'). פרטי העסקה לא נמסרו.

 

 

פורטשיפט היא מהחברות הצעירות יותר של קבוצת הסייבר Team8, היא נוסדה ב-2018 ומייסדיה הם היזמים הסדרתיים רן אילני (מנכ״ל), לשעבר ראש חטיבת תשתיות האבטחה של צ׳קפוינט, וזהר קופמן (סמנכ״ל טכנולוגיות), לשעבר סמנכ״ל הפיתוח ב- Ctera Networks וב-SofaWare. החברה גייסה עד כה רק 5.3 מיליון דולר מ-Team8.

 

פורטשיפט מפתחת פלטפורמות להגנה ושליטה על תשתיות ענן. היא מציגה פרדיגמת אבטחה במסגרתה מפתחים יכולים לפרוס ולהפעיל יישומים ביעילות ובמהירות, כאשר רובד האבטחה מוכלל כבר בפריסה הראשונית ולא נכפה בצורה בירוקרטית על המפתחים ואנשי התפעול לאחר המעשה. פורטשיפט מאפשרת לצוותי DevOps, אבטחה ותפעול להגן באופן רציף על אפליקציות ענן בכל שלבי חייהן, מכתיבת הקוד ועד להרצה עצמה.

צוות פורטשיפט צוות פורטשיפט צילום: פורטשיפט

 

ליז סנטוני, סגנית נשיא בכירה לאסטרטגיה וטכנולוגיות חדשות בסיסקו שחתומה על הפרסום כתבה: ״תחום אבטחת היישומים בענן מתפרש על מגוון רחב של פתרונות, ורובם מטפלים רק בחלק מהבעיה. פורטשיפט פיתחה יכולות נרחבות המשתרעות על חלק גדול ממחזור החיים של יישומים בענן - החל מפיתוחם, דרך אכיפת חוקים, ניהול חולשות אבטחה ולבסוף הגנה על היישומים בזמן הריצה. פורטשיפט מביאה לסיסקו יכולות אבטחה לעולמות ה-Cloud-Native כולל Containers, Services Mesh ו- Kubernetes, שיאפשרו לנו לספק פתרונות אבטחה בכל שלבי מחזור החיים של פיתוח אפליקציות.

 

"פורטשיפט גם משלימה את גישתה של סיסקו לאפשר חיבוריות מאובטחת בין משתמשים, מכשירים ואפליקציות, בכל מקום; נראות ומידע רלוונטי ממשתמש הקצה לאפליקציה; מודל as-a-service פשוט לצריכה הכולל יכולות Secure Access Service Edge (בקיצור SASE); מחויבות לקוד פתוח ולפילוסופיית סטנדרטים פתוחים; וגישור על הפערים בין מפתחים, צוותי אבטחה, צוותי תשתיות, תפעול וצוותי SRE. לאחר השלמת הרכישה, פורטשיפט תצטרף לקבוצת הטכנולוגיות החדשניות (Emerging Technologies & Incubation) של סיסקו".

 

 

אורן שגיא מנכ״ל סיסקו ישראל אורן שגיא מנכ״ל סיסקו ישראל צילום: טלי שגיא

 

יובל שחר, שותף-מנהל של קבוצת Team8 וחבר בדירקטוריון פורטשיפט שהקים בעבר מספר חברות שנרכשו על ידי סיסקו, מסר: ״סיסקו היא מהמשקיעות הראשונות ב-Team8 ושותפה חשובה בקהילת שלנו שעוזרת לעצב את החברות שאנו בונים. אנו שמחים מאוד על השותפות הגוברת עם סיסקו״.

 

פורטשיפט היא האקזיט השני של Team8, לאחר שסיגניה נמכרה לטמסק ב-250 מיליון דולר בשלהי 2018. מקורות בתעשייה אמרו לכלכליסט שסיסקו לא הייתה המתחרה היחידה על רכישת פורטשיפט.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x