$
הייטק והון סיכון

אימפרבה רוכשת את חברת אבטחת הנתונים jSonar

חברת אבטחת הנתונים האמריקאית, שנוסדה על ידי צמד הישראלים רון בן-נתן ואורי סגל, תתמזג עם הפעילות של אימפרבה בתחום אבטחת הנתונים, שיורכב מקו המוצרים של החברה הנרכשת לצד זה הקיים. סכום הרכישה לא נחשף אך עסקאות דומות מסוג זה מוערכות במאות מיליוני דולרים

מאיר אורבך 16:0101.10.20

חברת הסייבר אימפרבה (Imperva), רוכשת את חברת אבטחת הנתונים האמריקאית jSonar, שנוסדה על-ידי שני הישראלים רון בן-נתן ואורי סגל. החברה הנרכשת הודיעה רק לאחרונה על גיוס סבב B מגולדמן סאקס בשיעור של 50 מיליון דולר, מה שהביא את סך גיוסיה הכולל מאז הקמתה ב-2013 לעשרות מיליוני דולרים במצטבר.  

 

אימפרבה לא חשפה את סכום הרכישה, אך עסקאות דומות מסוג זה מוערכות במאות מיליוני דולרים. בתוך כך, משה ליפסקר המנהל את פעילות אימפרבה בישראל, מונה לסגן נשיא בכיר למו"פ ומנהל חטיבת המו"פ העולמית של אימפרבה. ליפסקר יחליף בתפקידו את ג'יימס לוק היושב במטה החברה בארצות הברית.

 

אימפרבה מעסיקה כ-1,000 עובדים, מתוכם כ-450 בישראל. בסוף 2018 נרכשה החברה בידי קרן ההשקעות האמריקאית תומא בראבו תמורת 2.1 מיליארד דולר. החברה שנוסדה על ידי שלמה קרמר מפעילה שני מרכזי פיתוח גדולים בישראל, ברחובות ובתל אביב, ומעסיקה בהם קרוב ל-500 עובדים.

 

jSonar, אשר בשורותיה עובדים למעלה מ-100 עובדים, תתמזג עם הפעילות של אימפרבה בתחום אבטחת הנתונים, שיורכב מקו המוצרים של החברה הנרכשת לצד זה הקיים של אימפרבה. בן-נתן וסגל, שכבר הספיקו לרשום אקזיט משותף אחד עם מכירת Guardium ל-IBM לפני למעלה מעשור, יצטרפו לאימפרבה.

 

פאם מרפי מנכ"לית אימפרבה פאם מרפי מנכ"לית אימפרבה צילום: אביגיל עוזי

 

"חברות העבירו משקל ומיקוד מרגולציה לאבטחת נתונים, תוך דרישה להורדה בעלויות ושאיפה לפתרונות איכותיים ומדידים", מציינת פאם מרפי, מנכ"לית אימפרבה העולמית, "השילוב של שתי החברות, כאשר לכל אחת יכולות ייחודיות בתחום אבטחת הנתונים, מביא לגישה חדשה אשר שמה דגש על שלושה עקרונות ליבה – אבטחה, רגולציה ופרטיות-מידע״.

 

"בזמן שהנתונים גדלים במהירות, התקציבים אינם צומחים בהתאמה״, הוסיף רון בן-נתן, סמנכ״ל טכנולוגיות ראשי ומייסד שותף ב-jSonar, ״המשימה שלנו תמיד הייתה לפתח פתרונות שמספקים מענה למכלול האתגרים בתחום אבטחת הנתונים בדרך יעילה ופשוטה להשגה, אשר נותנת מענה לדרישות הרגולציה. אנו נרגשים לאחד כוחות עם Imperva, ולצאת יחד איתה לעבר עידן חדש של אבטחת מידע והגנת נתונים, כדי להפוך את האבטחה לזמינה עבור כולם״.

 

jSonar פיתחה פלטפורמה לניתוח מידע, אבטחה ואוטומציה מסוג (SOAR), אשר מסייעת לגופים וארגונים לפענח את הגישה המורכבת והיקרה לאבטחת מסדי נתונים. הפלטפורמה מספקת במהירות אבטחה מקיפה לכל מערכת מסדי הנתונים, בכל סביבת ענן או בסביבת אתר הלקוח.

 

משה ליפסקר מנהל פעילות אימפרבה בישראל משה ליפסקר מנהל פעילות אימפרבה בישראל צילום: Imperva

 

ליפסקר, בוגר תואר מדעי המחשב ופילוסופיה באוניברסיטת בר-אילן ובעל תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה העברית, מביא עמו לתפקיד ניסיון עשיר במחקר ופיתוח. הוא הצטרף לאימפרבה לפני כשנתיים בתור סגן נשיא למו"פ, וניהל את פעילות החברה בתחום אבטחת הנתונים. לפני כשנה מונה לנהל את פעילות החברה בישראל ועכשיו ינהל את חטיבת המו"פ העולמית בנוסף לתפקידו הנוכחי בארץ.

 

״עם רכישת jSonar, אימפרבה עושה צעד נוסף ומשמעותי כשחקנית מובילה בקנה מידה עולמי בתחום אבטחת המידע והנתונים בארגונים גדולים״, מסר ליפסקר. ״החיבור בין שתי החברות משמר את השליטה על כל מקורות המידע של הארגון, וזאת ללא תלות בסוג הטכנולוגיה, היצרן או מיקומה. בנוסף, הרכישה של jSonar על מייסדיה הישראליים, כמו המשך חיזוק מרכזי המחקר והפיתוח בישראל, להם החברה מגייסת בימים אלה קרוב ל-70 עובדים - מחזקים את האופי הישראלי של החברה, כמו גם את התרבות הארגונית הייחודית הקיימת במטה הישראלי והאמריקאי כאחד״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x