$
תקשורת

נציבות שירות המדינה פתחה בחקירה משמעתית נגד יועצו של דרעי, ברק סרי

יועץ התקשורת ודוברו של יו”ר ש”ס ושר הפנים משמש במקביל כפרשן פוליטי ברדיו. לפי התקנון, כל עבודה נוספת מחוץ לתפקיד דורשת היתר; בנוסף, חלק מהתבטאויותיו של סרי בתוכנית נשמעות כהבעת עמדה פוליטית וחורגות לכאורה מהמותר

אביאור אבו 08:1001.10.20

נציבות שירות המדינה פתחה באחרונה בחקירה משמעתית נגד ברק סרי, יועץ התקשורת ודוברו של יו”ר ש”ס ושר הפנים אריה דרעי, בשל כך שהוא משמש במקביל כפרשן פוליטי ברדיו. לסרי יש פינה קבועה בתוכנית הבוקר של גולן יוכפז וענת דוידוב “שבע תשע” בתחנת הרדיו 103 fm. שותפו לפינה, הפרשנית באופייה, הוא הח”כ לשעבר איתן כבל. סרי לא מקבל שכר עבור שירותיו.

 

 

ברק סרי ברק סרי

 

לפי תקנון שירות המדינה, “יועץ תקשורת של נבחר ציבור חייב להגביל עצמו לתחום הפעילות הממשלתי של הנבחר... אסור לו להשמיע בתקשורת דברי ביקורת כלפי שרים, מוסדות ממשלתיים או חברי כנסת”. לפי התקנון, כל עבודה נוספת מחוץ לתפקיד גם דורשת היתר. חלק מהתבטאויותיו של סרי בתוכנית נשמעות כהבעת עמדה פוליטית וחורגות לכאורה מהמותר. בין היתר אמר סרי כי “כחול לבן יקבלו מספר חד־ספרתי של מנדטים בסקרים הבאים”, “מינויו של גלעד ארדן לשגריר ישראל נבע ממצוקה, לא מהכרה מכישוריו”, “הבעיה במעבר ימינה לאופוזיציה זה רק התיקים, לא אידיאולוגיה” ו”הסיכויים שכחול לבן תקים ממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת מבחוץ די נמוכים. אני חושב שהם עושים טעות”. סרי, המועסק דרך המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, שגם בראשו עומד דרעי, היה בעברו עיתונאי ובין היתר, יועץ תקשורת של ישראל כץ ואהוד ברק.

 

מנציבות שירות המדינה נמסר: “מנכ”ל המשרד לפיתוח הפריפריה ביצע שימוע לסרי והחליט לתת לעובד הערה. אגף המשמעת לא ראה מקום להסתפק בהערה, והנחה את אגף החקירות לפתוח בחקירת משמעת”. מהמשרד לפיתוח הפריפריה נמסר: “העובד מופיע ומתראיין בכלי תקשורת מתוקף היותו יועץ תקשורת לשר, לפי המגבלות. ככל שיבקש להשתתף בתוכנית על בסיס קבוע, יישקל הצורך”.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x