שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

הסטארט-אפ פאפיה גלובל גייס 40 מיליון דולר

בתוך שנה הכפילה החברה שמפתחת מערכת לניהול גלובלי של עובדים את שוויה, שמוערך כעת במאות מיליוני דולרים

מאיר אורבך 08:2530.09.20

חברת הסטארט אפ הישראלית פאפאיה גלובל גייסה 40 מיליון דולר בסבב גיוס שני. את הגיוס הובילה קרן ההון הסיכון האמריקאית Scale Venture Partners והשתתפו בה המשקיעים החדשים Workday Ventures, Access Industries לצד הקיימים investors Insight Venture Partners, Bessemer Ventures Partners, New Era Ventures, Group 11 ו־Dynamic Loop.

 

 

עינת גז, מנכ"לית פאפאיה גלובל. "התוכנית היא לראות את החברה הופכת לציבורית" עינת גז, מנכ"לית פאפאיה גלובל. "התוכנית היא לראות את החברה הופכת לציבורית" צילום: מנחם עוז

 

פאפאיה גלובל לא חושפת את השווי לפיו גייסה, אך הוא יותר מהוכפל מאז הגיוס האחרון ב־2019 ועפ"י הערכות עומד על מאות רבות של מיליוני דולרים. עד כה היא גייסה 95 מיליון דולר.

 

החברה מפתחת מערכת לניהול גלובלי של עובדים, שכר והטבות, ומספקת שירות ביותר מ־140 מדינות לעובדים ישירים, פרילנסרים ועובדים המועסקים דרך צד שלישי. את פאפאיה גלובל שמעסיקה כ־150 עובדים בישראל ובעולם, הקימו ב־2016 עינת גז, שמשמשת כמנכ"לית החברה, ראובן דרונג ועופר הרמן. החברה מדווחת על גידול בהכנסות של כ־300% בכל שנה. בין לקוחותיה ניתן לציין את טויוטה, מיקרוסופט, Wix ו־General Dynamics.

 

ל"כלכליסט" אומרת גז: "בשנה הזו העולם התהפך וכמו כולם, עברנו שלבים של פסימיות וחוסר ידיעה אך מהר מאוד גם הגיעה ההכרה שהפתרון של פאפאיה הופך להיות הכרחי מתמיד לחברות במציאות החדשה הזו. צריך להפוך המון דברים שנראו לנו מובנים מאליהם לחלוטין - כמו הפסקת טיסות מוחלטת, קליטת אנשים מרחוק ותמיכה בעובדים שצריכים להתרגל למציאות של עבודה מלאה מהבית עם ילדים ללא מסגרות. גיוס כספים בתקופה כזו זה לא פשוט. אם המציאות של לפני שנה היתה ברורה וכללה פגישות אישיות עם משקיעים, הצגה פרונטלית לוועדת השקעות ולרוב ביקור שלהם בחברה, היום הכל הפך להיות מרוחק". לדבריה, "התוכנית היא לראות את החברה הופכת להיות ציבורית בשנתיים שלוש הקרובות".

 

רורי אודריסול, שותף ב־Scale Venture Partners, אומר: "הצמיחה המואצת של פאפאיה גלובל היא עדות למובילות שלהם, כמו גם ליכולתם לייעל את ניהול השכר הבינלאומי. לא ניתן לזלזל במורכבות ובעלות של ניהול כוח אדם רב אזורי".

x