$
הייטק והון סיכון

בר אילן ווולפסון ישלבו ידיים לפיתוח סטארטאפים רפואיים

האוניברסיטה והמרכז הרפואי חתמו על הסכם לשיתוף פעולה במסגרתו ינסו להצמיח חברות הסטארט-אפ המבוססות על מחקרים משותפים לחוקרים ולרופאים במרכז היזמות UnBox

מאיר אורבך 15:1229.09.20
מרכז היזמות של אוניברסיטת בר אילן UnBox המתמקד בתחומי הבריאות יקדם פיתוח של מיזמים חדשים בתחומי הרפואה יחד עם המרכז הרפואי וולפסון. שני הגופים חתמו על הסכם לשיתוף פעולה במסגרתו ינסו להצמיח את חברות הסטארט-אפ המבוססות על מחקרים משותפים לחוקרים ורופאים.

 

מרכז היזמות UnBox מקים ומאיץ מיזמים פרי מחקר האוניברסיטה. במסגרת שיתוף הפעולה עם וולפסון יעברו קבוצות משותפות של חוקרים ורופאים חניכה מעשית במתודולוגית יזמות ע"י צוות המרכז ומנטורים שונים, יערכו תיקוף מוצר-שוק בשוק הגלובלי, וייסדו חברות סטרטאפ בהם שותפים מייסדים מבר-אילן, וולפסון ויזמים מחוץ.

 

בראש המרכז עומד אריאל סלע, לו ניסיון של ארבעה עשורים ביזמות, השקעות וניהול חברות הזנק במגוון תחומים ברחבי העולם. עד כה עשרת הסטארטאפים שהוקמו במרכז זוכים לשיתופי פעולה גלובליים.

 

סטארט-אפ ראשון מהמרכז, המבוסס על תובנות דאטה מהקורונה כבר יצא לדרך ופיילוט ראשון שלו צפוי בוולפסון. החברה בשם Greatnix הוקמה ע"י פרופ' ברוך ברזל מהמחלקה למתמטיקה והדוקטורנטית מור ברוקמן מבית הספר למנהל עסקים. על בסיס מחקרה של ברוקמן בהנחיית פרופ' רועי גלברד וד"ר דיקלה פרץ, פותחה מערכת מבוססת מודלים מתמטיים ולמידת מכונה לניהול בתי חולים. המערכת תאפשר טיפול ממוקד ומתאים יותר ולא טיפול רחב שאינו יעיל ועולה הרבה כסף.

 

בהקשר הקורונה, פרופ' אריה צבן, נשיא אוניברסיטת בר-אילן אמר: "משבר הקורונה חידד את הצורך ביזמות שתיתן מענה לאתגרים הלא צפויים שעולם הרפואה מציב לנו. שיתוף הפעולה של מרכז היזמות עם המרכז הרפואי וולפסון יסייע ליזמים ויזמיות ליהנות מהעומק המחקרי של האוניברסיטה לצד הפעילות הקלינית של המרכז הרפואי. אני מאמין שחיבור שכזה יוכל להאיץ תהליכים ומיזמים שיבשילו לכדי חברות שיסייעו למערכת הבריאות ולצוותי הרפואה להתמודד עם העולם החדש שיצרה הקורונה ותסייע בהכנה להתמודדות עם אתגרים עתידיים"

 

ד"ר ענת אנגל, מנכ"לית המרכז הרפואי וולפסון הוסיפה: "מרכז היזמות יעניק לדור החוקרים היזמים את ההזדמנות לשנות ולהשפיע, ואת פירות עמלם כולנו נקצור בעתיד. לצד העיסוק במתן שירות רפואי בביה"ח, אנו בוולפסון שמחים על האפשרות להשקיע במחקר ולקבל בחזרה יזמות רפואית יצירתית ומתקדמת".
מימין: נשיא אוניברסיטת בר אילן פרופ' אריה צבן, מנכ"לית המרכז הרפואי וולפסון ד"ר ענת אנגל וראש מרכז UnBox אריאל סלע מימין: נשיא אוניברסיטת בר אילן פרופ' אריה צבן, מנכ"לית המרכז הרפואי וולפסון ד"ר ענת אנגל וראש מרכז UnBox אריאל סלע צילום: דוברות אוניברסיטת בר אילן.

 

תכנית היזמות של UnBox מיועדת לחוקרי ותלמידי האוניברסיטה, לחוקרי ועובדי וולפסון וליזמים מבחוץ וכוללת שלב השראה ושלב האצה: בשלב ההשראה מתקיימות הרצאות, סמינרים ופאנלים עם טובי היזמים הסדרתיים, משקיעי הון סיכון ומומחים בתחומי הבריאות. במסגרת ההשראה מציבים הדוברים אתגרים והזדמנויות בשוק, ומשתפים מניסיונם בעולם היזמות החל משלב הרעיון דרך גיוס הון לאקזיט.

 

בשלב ההאצה מנחיל מתודולוגיה מוכחת לצוותי מייסדים נבחרים. השקעת האוניברסיטה והמרכז הרפואי במיזמים, תמורת אחזקת מיעוט, כוללת ליווי פרטני על ידי חונכים, מנטורים ומומחים מהשורה הראשונה, מימון ראשוני לתיקוף מוצר בשוק הגלובלי, חלל עבודה משותף, וויתור גורף על קניין רוחני.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x