$
חדשות טכנולוגיה

בית המשפט עצר את טראמפ מלחסום את טיקטוק

השופט הפדרלי חסם את ניסיונו של ממשל טראמפ להסיר את אפליקציית טיקטוק מהחנויות המקוונות בארה"ב, והעניק לבעלים הסינים ניצחון לטווח הקצר בקרב על עתידה של האפליקציה ביבשת

איתמר זיגלמן 19:0528.09.20
ניצחון זמני לטיקטוק בבית המשפט: פסק הדין של השופט קרל ניקולס מבית המשפט המחוזי בוושינגטון הבירה, העניק לבייטדאנס, הבעלים של אפליקציית טיקטוק הפופלארית, זמן רב יותר לקבל אישור מהרשויות האמריקאיות והסיניות לעסקה עם אורקל שתסדיר את הישארותה של הרשת החברתית לסרטוני וידאו קצרים בארה"ב.

 

הדרמה בבית המשפט שהתרחשה בתחילת השבוע, ארבע שעות לפני שהאיסור להורדת האפליקציה ברחבי ארה"ב נכנס לתוקף, והייתה לפרק נוסף בסאגה המתמשכת של אישור האפליקציה בארה"ב, שסיומה עדיין נותר לא ברור.

 

הפסיקה סימנה את הפעם השנייה בתוך שבוע שבתי המשפט בארה"ב דחו את ניסיונות ממשל טראמפ לחסום את הגישה של האמריקנים לאפליקציות בבעלויות סיניות. בשבוע שעבר עצר שופט שלום אמריקאי את האיסור על אפליקציית המסרים הפופולרית WeChat לאחר שקבוצת משתמשי האפליקציות תבעה את הממשלה.

 

טיקטוק- ארה"ב טיקטוק- ארה"ב צילום: רויטרס

 

בתי המשפט בארה"ב יוכלו בסופו של דבר להתייצב לצד הממשלה ולאפשר לאיסור להתקדם אך בינתיים השופט ניקולס ביקש משני הצדדים להציע ציר זמן לוויכוחים מפורטים יותר ובינתיים עצר את האיסור של טראמפ עד להודעה חדשה. אך משרד המסחר האמריקני מתכנן ב-12 בנובמבר ליישם איסור מלא שיהפוך את האפליקציה לבלתי שמישה עבור משתמשים בארה"ב אם העסקה האמריקאית לא תושלם עד אז.

 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ וטיקטוק נשיא ארה"ב דונלד טראמפ וטיקטוק צילום: איי פי', שאטרסטוק

 

בתחילת החודש הנשיא טראמפ נתן את ברכתו הראשונית לעסקה בין בייטדאנס לאורקל, שהייתה אמורה להסיר את חששות הביטחון הלאומי של ממשלו מהאפליקציה הסינית. הוועדה האמריקאית להשקעות זרות עדיין נדרשת לאשר את הפרטים, כולל השאלה - למי תהיה הבעלות על האפליקציה והאם ממשלת סין תוכל גם להשפיע עליה.  

 

דוברת טיקטוק השיבה בהצהרה לאחר החלטתו של השופט ניקולס כי היא שמחה שבית המשפט הסכים לטיעוניה המשפטיים לעצור את האיסור. "אנו נמשיך להגן על זכויותינו לטובת הקהילה והעובדים שלנו", אמרה.

 

אפליקציית טיקטוק הפכה פופולרית מאוד במהלך השנה האחרונה, במיוחד בקרב צעירים, וההורדות שלה טיפסו במהלך מגפת הקורונה. לפי הנתונים של טיקטוק, יותר מ-50 מיליון משתמשים פעילים באפליקציה בארה"ב מדי יום, ומתווספים אליה מאה מיליון משתמשים חדשים מדי חודש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x