$
אינטרנט

מנכ"ל גוגל על הטרדות מיניות: "אנחנו לא חוזרים בזמן"

החברה חתמה על הסדר עם בעלי המניות שבמסגרתו תזרים 310 מיליון דולר לטיפול בסוגייה. פיצ'אי: "נפעל לפי הסטנדרטים הגבוהים ביותר בכל הקשור להתנהגות פוגענית, ונספק תמיכה לאנשים שמדווחים על כך"

שירות כלכליסט 22:0126.09.20

מנכ"ל חברות אלפבית וגוגל סונדר פיצ'אי שיגר אזהרה חמורה לכל עובדי החברה אתמול, והפנה אותם להסדר חדש שנחתם בין החברה לבעלי המניות שלה שטענו שהיא לא הגיבה כראוי לטענות על הטרדה מינית. "אני מקווה שההתחייבויות האלה ישמשו כאיתות ברור לכולכם שאיננו חוזרים בזמן", כך כתב פיצ'אי במזכר קצר שנשלח לעובדים.

 

ההסדר כולל התחייבות להשקעה של 310 מיליון דולר במימון מועצה שתפקח על נושאי מגוון ושוויון, ועל שינויים מרחיקי לכת במדיניות שכוללים ביטול הדרישה לבוררות, מגבלות על תשלומי פיטורים למטרידנים לכאורה, ומגבלות על יכולת שימושה של החברה בהסכמי אי-חשיפה בקשר לעובדים המעורבים בפרשיות הטרדה מינית.

 

המזכר משקף הקשחה בגישתו של פיצ'אי לעומת זו של החברה בפוסט שפרסמה אתמול, בו צוינו שינויים שיבוצעו, שבאים בעקבות מהלכים פנימיים של החברה. המזכר מגיע גם בעוד פיצ'אי - שצוות המנהלים שלו אישר בתחילה את תשלומי הפיצויים לפקידים החשודים בהתנהגות לא הולמת כמו אנדי רובין - מנסה לעצב מחדש כמה אספקטים של תרבות החברה מאז שנכנס לתפקיד מנכ"ל אלפבית בדצמבר שעבר.

 

סונדר פיצ'אי סונדר פיצ'אי צילום: בלומברג

 

 

"מאוד חשוב לי שנפעל על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר כמקום עבודה, בכל הקשור להתנהגות פוגענית, ונספק תמיכה לאנשים שמדווחים על כך. עבדתי יחד עם הצוותים והדירקטוריון שלנו כדי לוודא שאנחנו אכן עושים זאת," הוא כתב.

 

ב-2019 הגישו בעלי מניות של החברה תביעה נגד הדירקטוריון שלה על שהגן לכאורה על פקידים בכירים מהאשמות בהטרדה מינית, וטענו להפרת אמון, שימוש לרעה בכוח, חוסר הוגנות ובזבוז משאבי התאגיד. CNBC דיווחה אז בעקבות הדברים שהדירקטוריון אישר הקמת תת-ועדה עצמאית ושכר משרד עורכי דין כדי לחקור את אופן הטיפול בטענות על הטרדה מינית ואחרות, בין היתר נגד היועץ המשפטי של החברה דייוויד דרמונד, ופקידים נוספים.

x