שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

פייסבוק הסירה דפים מזויפים שנוצרו בסין שעלולים להשפיע על הבחירות בארה"ב

הרשת החברתית זיהתה מספר חשבונות מזויפים שקידמו מידע על הפוליטיקה האמריקאית ועל הפעילות הסינית בים סין הדרומי והודיעה כי היא מסירה את החשבונות בגין הפרת המדיניות שלה נגד "התנהגות לא אותנטית". מנגד בוול סטריט ג'ורנל נטען שהפעולות עד כה בפייסבוק הינן מצומצמות ועדיין לא מסתכמות בהשפעה רחבת היקף בדומה למאמצים הרוסיים בבחירות ב-2016

רפאל קאהאן 16:5923.09.20

בפייסבוק זיהו פעילות סינית מוגבלת שמיועדת הן לסייע והן לפגוע בסיכוייו של דונלד טראמפ להיבחר מחדש לנשיאות ארה"ב, כך לפי ההודעה שפרסמה הרשת החברתית שמייצגת את החשיפה הציבורית הראשונה של המאמצים הסיניים להשפיע על הבחירות שיתקיימו בנובמבר.

 

 

בניו יורק טיימס מדווחים כי הפעילות הסינית, אף שהיא מתונה ולא מיוחסת ישירות לממשלה הסינית, עלולה לסתור את טענותיו החוזרות ונשנות של טראמפ שסין מתערבת בבחירות על מנת לסייע ליריבו ג'ו ביידן. קהילת המודיעין אמנם העריכה שסין מתנגדת לבחירתו מחדש של טראמפ, אך השבוע נטען כי הפעולות עד כה בפייסבוק הן מצומצמות ועדיין לא מסתכמות בהשפעה רחבת היקף בדומה למאמצים הרוסיים בבחירות ב-2016.

 

צנזורה בפייסבוק צנזורה בפייסבוק צילום: שאטרסטוק

 

פייסבוק זיהתה מספר חשבונות מזויפים שקידמו מידע על הפוליטיקה האמריקאית והפיליפינית ועל הפעילות הסינית בים סין הדרומי. בפייסבוק הודיעו כי הם מסירים את החשבונות בגין הפרת המדיניות שלה נגד "התנהגות לא אותנטית". הפעילות תואמה ונוסדה בסין, אף שבכירים סינים, כולל השגריר לארה"ב הכחישו את הטענות שהם מנסים להשפיע על הבחירות הקרבות.

 

מנגנוני האבטחה של פייסבוק הם שזיהו לראשונה את הפעילות, והעבירו את המידע לגורמים הרלוונטים בממשל האמריקאי. הרשת הסינית השיגה מעל 133 אלף עוקבים, אך לפי פייסבוק היא כמעט ולא קיבלה תשומת לב בארה"ב, שם פחות מ-3,000 חשבונות עוקבים אחריה.

 

כאמור, הקבוצה פרסמה מידע הן בעד והן נגד טראמפ. "הם התמקדו ביצירת מחלוקות", הסביר נתנאל גליישר, ראש מערך האבטחה בפייסבוק. "ההתקשרות עם ארה"ב הייתה חדשה ומוגבלת. היא הייתה תומכת וביקורתית כלפי המועמדים לנשיאות". עם זאת, הוא הדגיש כי בפייסבוק לא זיהו פעילות סינית נוספת בפלטפורמה. "בארה"ב נראה שהמטרה הייתה לייצר קהל", הוסיף בן נימו שעזר לפייסבוק לחבר את הדו"ח על התעמולה הסינית.

 

הרשת הסינית אותה חשפה פייסבוק כוללת 155 חשבונות, 11 עמודים, 9 קבוצות ו-6 חשבונות אינסטגרם. הפוסטים היו בסינית, פיליפינית ואנגלית, ולרוב הפוסטים היו בעלי עניים לעובדים זרים יליפינים, ותכנים התומכים בבחירתו מחדש של הנשיא רודריגו דוטרטה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x