$
אינטרנט

יוטיוב תשתמש בבינה מלאכותית כדי להגביל סרטונים לפי גילאים

בדומה לאופן שבו יוטיוב משתמשת בטכניקות של למידת מכונה כדי לנסות ולאתר תכנים אלימים וקיצוניים, כך החברה מתכוונת לנקוט בגישה דומה כדי לסמן אוטומטית סרטונים שאינם נחשבים הולמים לצעירים

שירות כלכליסט 13:0723.09.20
יוטיוב תשתמש בטכנולוגיית בינה מלאכותית כדי לנסות ולזהות יותר סרטונים שדורשים הגבלת גיל. פירוש הדבר שיותר צופים יתבקשו להירשם דרך החשבונות שלהם כדי לאשר את הגיל שלהם לפני שיוכלו לצפות, כך מדווח האתר The Verge.

 

בדומה לאופן שבו יוטיוב משתמשים בטכניקות של למידת מכונה כדי לנסות ולאתר תכנים אלימים וקיצוניים, כך כעת הם מתכוונים לנקוט בגישה דומה כדי לסמן אוטומטית סרטונים שאינם נחשבים הולמים לצעירים.

 

עם זאת, בחברה מתכוננים לאפשרות שיהיו שגיאות מסוימות בתיוגים, כפי שקורה לרוב ביישום טכנולוגיות מסוג זה. לכן, כחלק מהשינויים, אנשים שצופים בסרטוני יוטיוב שהוטמעו באתרים חיצוניים יועברו מחדש ליוטיוב כדי להירשם ולאשר את הגיל שלהם.

 

יוטיוב יוטיוב צילום: משאטרסטוק

 

לפי יוטיוב לשינויים הללו לא צפויה להיות השפעה על היכולת של היוצרים להרוויח מהסרטונים, זאת מכיוון שההערכה היא שמרבית הסרטונים שיתויגו הם כבר מוגבלים במידה מסוימת או בלי פרסומות.

 

בחברה מציינים שהם דואגים לכוון ילדים לערוץ יוטיוב קידס, שאמור להוות חלופה בטוחה עבורם, אך זה לא מספיק כדי למנוע מילדים להשתמש באפליקציה בבית או בכל מקום אחר. אם יוטיוב תחליט היא כי הסרטון אינו הולם לילדים מתחת לגיל 18 הוא יקבל הגבלת גיל. "מכיוון השימוש שלנו בטכנולוגיה תוביל לכך שיותר סרטונים יקבלו הגבלת גיל, צוות המדיניות שלנו ניצל את הזדמנות לבחון מחדש היכן אנחנו מעבירים את הגבול לתכנים מוגבלים בגיל", נכתב בפוסט חדש שפרסמה החברה. "לאחר שהתייעצנו עם מומחים והשווינו את עצמנו למסגרות דירוג תכנים אחרות, גילינו שיש צורך רק בהתאמות מינוריות".

 

בפוסט מציינים כי המשתמשים בחלק ממדינות האיחוד האירופי יאלצו לנקוט בכמה שלבים נוספים. כך למשל, חלק מהמשתמשים יתבקשו לספק ראיות נוספות לגיל שלהם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x