שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

חברת האגריטק הישראלית פיטק גייסה 23.5 מיליון דולר

חיישני IoT של החברה מחוברים ישירות לצמחים, וטכנולוגיית בינה מלאכותית מנתחת בזמן אמת את הנתונים ומתרגמת אותם להמלצות השקיה חכמות ופשוטות - ישירות לנייד של החקלאי

הגר רבט 20:0422.09.20

חברת האגריטק הישראלית פיטק (Phytech) הודיעה היום (ג׳) על גיוס סבב C בסך 23.5 מיליון דולר בהובלת קרן הפרייווט אקוויטי האמריקנית Thomas H. Lee Partners, L.P) - THL), ובהשתתפות המשקיעים הקיימים.

 

פיטק פיתחה טכנולוגיה מבוססת אינטרנט הדברים (IoT) בינה מלאכותית למעקב וניתוח מידע על יבולים. סנסורים של החברה שמותקנים בשדה מעבירים לחקלאים מידע על מצב היבולים בזמן אמת, במטרה לנטר השקייה ולחסוך במים.

 

חיישני IoT של החברה מחוברים ישירות לצמחים, וטכנולוגיית בינה מלאכותית (הרשומה כפטנט בארה"ב ובאוסטרליה), מנתחת בזמן אמת את הנתונים ומתרגמת אותם להמלצות השקיה חכמות ופשוטות - ישירות לנייד של החקלאי.

 

פרדס פרדס צילום: יואב בן ארצי

 

מהחברה נמסר כי מערכת ניהול ההשקיה שלה נמצאת בשימוש של למעלה מ-600 מגדלים מובילים בעולם. היא פרוסה על פני 15,000 חוות בארה"ב, אוסטרליה, ישראל ומדינות נוספות אשר ביחד אחראיות ל-30% מהייצור העולמי של שקדים, 35% מתעשיית התפוחים בארה"ב ו-28% מתעשיית ההדרים בארה"ב.

 

לפי נתונים של פיטק, ב-2019, מידע מהמערכת שהציג הבדלים משמעותיים בצריכת המים של זני שקדים שונים סייע לחקלאים באוסטרליה לחסוך כ-80 מיליארד ליטר מים. פריצת דרך טכנולוגית נוספת (Natural Plant-based Brix), מאפשרת למגדלים להגיע לפירות עם ריכוזי סוכר גבוהים יותר (יבולי פרמיום, אשר מחירים בשוק גבוה יותר) מבלי להשתמש בכימיקליים או בשיטות של הפחתת השקיה אשר עשויות לפגוע בבריאות העץ ופוטנציאל התפוקה העתידי שלו.

 

ג'וש ברולר, שותף מנהל ב-THL שעתיד להצטרף לדירקטוריון פיטק מסר: "הצוות של פיטק בנה פלטפורמה טכנולוגית ייחודית המביאה ערך אדיר לא רק לחקלאים – אלא לפלנטה כולה. נתמוך במהלכי ההתרחבות של החברה ובפיתוח יכולות חדשות בתחום האוטומציה על מנת להמשיך ולהעניק ערך ושירות יוצא דופן ללקוחותיה".

x