$
גיימריסט
הפניות גג עמוד  גיימריסט פודקאסט דסקטופ

דרמה בעולם הגיימינג: מיקרוסופט רוכשת את ענקית המשחקים בת'סדה ב-7.5 מיליארד דולר

ענקית הטכנולוגיה הודיעה כי במקביל להשקת מכונות הגיימינג החדשות שלה: האקס בוקס Series X וה-Series S, היא רוכשת זמניקס מדיה, חברת האחזקות שבבעלותה אחת מהחברות הגדולות והחזקות ביותר בתחום הגיימינג

עמית קלינג 17:0821.09.20
עסקת ענק מרעידה את תעשיית הגיימינג: מיקרוסופט הודיעה היום (ב') כי היא רוכשת את זנימקס מדיה, חברת אחזקות שבבעלותה אחת מהחברות הגדולות והחזקות ביותר בתחום, בת'סדה, בעבור 7.5 מיליארד דולר. העסקה משמעותית לא רק לאור המותגים שיצטרפו בזאת בבלעדיות לקטלוג של מיקרוסופט אלא גם לאור התזמון – פחות מחודשיים בטרם השקת דור הקונסולות הבא, עם השקה מקבילה של ה-Xbox Series X והפלייסטיישן 5 ב-10 וב-12 בנובמבר בהתאמה.

 

 

העסקה הופכת בפועל את מיקרוסופט לבעלים של סדרות ענק כגון The Elder Scrolls, Fallout, Doom, Wolfenstein, Dishonored ואחרות – כולן ראו אור בעבר על שתי הקונסולות (כמו גם על המחשב האישי, וחלקן גם על הנינטדו סוויץ'), וגם מעניקה לה אפשרות לבלעדיות על כמה כותרים עתידיים עתירי הייפ ושמועות, כגון משחק התפקידים החללי Starfield, אשר נמצא בפיתוח עטוף חשאיות בבת'סדה מזה מספר שנים.

ההודעה הרשמית של מיקרוסופט ובת'סדה סטודיוז ההודעה הרשמית של מיקרוסופט ובת'סדה סטודיוז צילום: מיקרוסופט

 

על פי הפרסום המקורי בבלומברג, שני הצדדים "טרם הגיעו להסכמה רשמית" בנוגע למדיניות הבלעדיות לגבי כל משחק ומשחק, אך קשה לדמיין כי מיקרוסופט פשוט יתנו לסטודיו בבעלותם להוציא משחקים עבור המתחרה הגדולה שלה – לכל הפחות בחודשים הראשונים לפרסומם. בינתיים העסקה כבר מעלה סימני שאלה מסקרנים לגבי גורלם של שני משחקים בפרסומם של בת'סדה, Deathloop (המשחק החדש של Arkane, מפתחי Dishonored) ו-Ghostwire Tokyo, שהיו אמורים להיות כותרים בלעדיים לפלייסטיישן 5.

 

פלייסטיישן 5 ואקס בוקס X/S פלייסטיישן 5 ואקס בוקס X/S צילום: פלייסטיישן

 

היות והפלייסטיישן והאקסבוקס הציעו לאורך השנים ביצועים יחסית מקבילים בקונסולות, עם הבדלים טכניים זניחים למדי עבור הצרכן הממוצע, סוגיית המשחקים הבלעדיים הייתה שדה קרב מרכזי בו ניטשה המלחמה בין סוני למיקרוסופט. מקובל לחשוב שלפחות בדור הקונסולות האחרון, סוני ניצחה בקרב הזה ובגדול: למרות שלמיקרוסופט היו להיטים גדולים כגון Halo ו-Gears of War, הסדרות האלו לא התבלטו כמו המשחקים הבלעדיים של סוני בשנים האחרונות, כגון הסדרות Uncharted ו-The Last of Us, Horizon Zero Dawn ו"ספיידרמן".

 

בשנים האחרונות היה נדמה שמיקרוסופט השלימה עם זה והתמקדה בדגשים אחרים עבור הקונסולה שלה, כגון שירות ה-Game Pass, שאיפשר בעבור דמי מנוי חודשיים לשחק במגוון רחב של כותרים עבור האקסבוקס והמחשב האישי כאחד והשירות Play Anywhere, שאיפשר לבעלי אקסבוקס לשחק במשחקי הקונסולה גם על גבי ווינדוס 10. עם זאת, הרכישה המפתיעה של בת'סדה זמן כל כך קצר לפני השקת שתי הקונסולות, וכאשר ההשלכות על גורלם של הכותרים העתידיים ברורות גם אם טרם פורסמו רשמית, מבהירה כי מיקרוסופט ממש לא סיימה להתחרות בסוני גם בשדה הזה. בהמשך להודעה של מיקרוסופט נכתב כי שירות הגיים פאס יתחדש בעתיד הנראה לעין במשחקים של בת'סדה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x