$
הייטק והון סיכון

פורשה משקיעה 2.5 מיליון דולר באורורה לאבס הישראלית

אורורה נוסדה ב-2016 בידי זוהר פוקס ואורי לדרמן ופיתחה מערכת לזיהוי תקלות תוכנה במכוניות חכמות כולל אפשרות לתקן אותן מרחוק בזמן אמת. יצרנית הרכב הגרמנית תקבל אחוזי בעלות של ספרות בודדות בחברה הישראלית

מאיר אורבך 09:5521.09.20
יצרנית הרכב הגרמנית פורשה הודיעה לאחרונה על השקעה של 2.5 מיליון דולר בחברת האוטוטק הישראלית Aurora Labs. על פי הדיווח של החברה הגרמנית היא תקבל אחוזי בעלות של ספרות בודדות בחברה הישראלית. זו אינה ההשקעה הראשונה של פורשה בחברות ישראליות קדמה לה השקעה בחברת טקטייל מוביליטי וטרייאיי.  

 

אורורה נוסדה ב-2016 בידי זוהר פוקס ואורי לדרמן. החברה פיתחה מערכת לזיהוי תקלות תוכנה במכוניות חכמות. תחום התוכנה לרכב הפך לרכיב משמעותי מאוד, ויצרני הרכב עומדים בפני סבבי פיתוח מתקצרים ובעיות תוכנה תכופות ובלתי צפויות. בשל כך, מכריזות היצרניות על מבצעי החזרה (ריקול) תכופים ויקרים: ב-2017 נקראו למוסכים 15 מיליון כלי רכב בשל בעיות תוכנה. הפיתרון של אורורה מקל על תחזוקת התוכנה במכונית, ומזהה התנהגויות חריגות שלה כדי לחזות קריסות ובאגים. בנוסף, מסוגל המוצר לתקן בזמן אמת תקלות מרחוק.

 

 

 אורי לדרמן וזוהר פוקס. מייסדי אורורה לאבס אורי לדרמן וזוהר פוקס. מייסדי אורורה לאבס צילום: בר סטפנסקי

 

לדברי לוץ משקה, הממונה על ניהול ההשקעות בפורשה: "בעתיד תוכנה תהיה הגורם המבדיל העיקרי במכוניות ועדכוני תוכנה יעילים ימלאו תפקיד חשוב יותר ויותר. באמצעות ההשקעה שלנו באורורה אנו מוסיפים חברה לפורטפוליו שלנו בשוק עם פוטנציאל צמיחה חזק. פורשה SE מצפה ששירותים כאלה יהפכו ליותר ויותר רלוונטיים עבור יצרני רכב כמו קבוצת פולקסווגן".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x