שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

בית משפט בקליפורניה עצר את הניסיון של טראמפ לחסום את WeChat הסינית

בעקבות הוראה של מחלקת המסחר האמריקאית היו אמורות גוגל ואפל לחסום החל מהערב הורדות של WeChat וטיקטוק. אלא שהמגבלות על טיקטוק הוסרו לאחר שטראמפ אישר את העסקה בינה לבין אורקל, וכעת הוציא שופט שלום בארה"ב צו מניעה נגד הניסיון להגביל את WeChat

שירות כלכליסט 17:4020.09.20

שופט שלום בקליפורניה הוציא היום (א') צו מניעה נגד החלטת ממשל טראמפ לחסום את אפליקציית WeChat הסינית. השופט קבע כי הבקשה למתן צו מניעה נגד ההחלטה שהגישו משתמשי האפליקציה "מעלה שאלות רציניות היורדות לשורש התיקון הראשון לחוקה האמריקאית". 

 

החלטת בית המשפט בקליפורניה חוסמת את הניסיון האחרון של מחלקת הסחר האמריקאית לאלץ את גוגל ואפל לחסום החל מהיום בערב הורדות של אפליקציית WeChat ושל אפליקציית טיקטוק. הצו חוסם את היכולת של מחלקת הסחר להטיל מגבלות על ביצוע עסקאות עם WeChat בארצות הברית. מגבלות אלה היו עלולות לפגוע ביכולת של משתמשי האפליקציה בארה"ב לעשות בה שימוש.

אלן ג'אנג שיאולונג מייסד WeChat אלן ג'אנג שיאולונג מייסד WeChat צילום: בלומברג

 

מחלקת הסחר האמריקאית לא מסרה ל-CNBC תגובה על ההחלטה. עם זאת, גורמים במחלקת הסחר אמרו כי הם "מתכוננים למאבק משפטי ממושך בנושא".

 

טראמפ: "אישרתי את עסקת אורקל-טיקטוק"

 

אתמול (שבת) הודיע נשיא ארה"ב כי אישר את העסקה בין בייטדאנס, החברה האם של טיקטוק, ואורקל, ובכך נמנעה באופן זמני החרמת האפליקציה הפופולרית בארה"ב. בעקבות זאת, משרד המסחר אישר כי ידחה בשבוע אחד את ההגבלות שהיו אמורות להיכנס לתוקף היום על טיקטוק.

 

לפי ההסכם שאותו אישר טראמפ, בייטדאנס הסינית תמשיך להיות בעלת השליטה באפליקציית הסרטונים הפופולרית, ואורקל תחזיק ביחד עם וולמארט ב-20% מהחברה. "במסגרת ההצעה הזו, אורקל תהפוך לספקית הטכנולוגיה שלנו, ותהיה אחראית לאירוח כל המידע על המשתמשים בארה"ב ולאבטח את מערכות המחשב הנלוות כדי להבטיח שדרישות הביטחון הלאומי של ארה"ב ימולאו", נמסר בהצהרה שפרסמה טיקטוק.

 

"נתתי לעסקה את הברכה שלי", אמר טראמפ. "אם זה יצא לפועל, זה יהיה נהדר. אם לא זה גם בסדר". עוד הוסיף כי העסקה תכלול גם את וולמארט, וכי "האבטחה תהיה 100%. הם ישתמשו בענן נפרד ואבטחה מאוד מאוד חזקה".

x