$
גיימינג

אפל לבית המשפט: "הפגיעה באפיק גיימס היא מעשה ידיה"

ענקית הטכנולוגיה האמריקאית הגיבה במסמכים שהגישה לבית המשפט לבקשת אפיק גיימס, מפתחת פורטנייט, להחזיר את המשחק הפופולארי לחנות האפסטור של אפל והבהירה שברגע שאפיק תסיר את מערכת התשלומים שלה מהמשחק - הוא יוכל לשוב לחנות המקוונת: "אפיק הציתו את השריפה ועכשיו הם מבקשים מבית המשפט סיוע חירום כדי לכבות אותה"

שירות כלכליסט 12:1417.09.20
אפל הגיבה לדרישת מפתחת פורטנייט לדרישתה להחזיר את המשחק הפופולארי לאפסטור, ובמסמכים שהגישה לבית המשפט טענה שהפגיעה בחברה היא מעשה ידיה שלה וכי המשחק יוכל לחזור לחנות האפליקציות ברגע שאפיק תסיר את מערכת התשלומים שהוסיפה וגרמה לכל המשבר.

 

"אפיק הציתו את השריפה ושפכו עליה עוד דלק, ועכשיו הם מבקשים מבית המשפט סיוע חירום כדי לכבות אותה", נכתב במסמך המתפרס על פני 37 עמודים, שהגישה ענקית הטכנולוגיה לבית המשפט. "אפיק יכולה לתקן את המצב בעצמה בתוך רגע, פשוט על ידי ציות לתנאי החוזה שהגדירו את מערכת היחסים שלה עם אפל במשך שנים". עוד נטען כסירובה של אפיק לעשות זאת "מחזיק את הלקוחות שלה כבני ערובה על מנת להרוויח יתרון במחלוקת עסקית".

 

אפל הסירה את פורטנייט מחנות האפליקציות בחודש אוגוסט לאחר הוספת מערכת התשלומים שעוקפת את זו שלה. דיון בבית המשפט בתגובה לעתירתה של אפיק גיימס שתוחזר לאפ סטור מתוכנן להתקיים ב-28 בספטמבר.

 

הטענה העיקרית של אפל הייתה שהיא מספקת שירות רב ערך, וכי אפיק הפרה את החוזה ביניהן ולכן היא רשאית להסיר אותה. באפל אף טוענים כי אפיק יצרו את המחלוקת המתוקשרת כדי למשוך תשומת לב למותג מקרטע.

מחאת אפיק גיימס נגד אפל מחאת אפיק גיימס נגד אפל צילום מסך: .Youtube

 

"מסיבות שאין להן שום קשר עם הטענות של אפיק נגד אפל, הפופולאריות של פורטנייט בירידה. ביולי 2020 ההתעניינות בפורטנייט צנחה בקרוב ל-70% בהשוואה לאוקטובר 2019. התביעה הזו (והכותרות שהשיגה) הן ככל הנראה חלק מקמפיין שיווקי שנועד לעורר מחדש עניין בפורטנייט".

 

לפי אפל, מערכת ההפעלה שלה אינה מהווה חלק גדול מההכנסות של אפיק, וכי לפי החברה עצמה 10% בלבד מהלקוחות של פורטנייט משחקים באופן קבוע באייפון. עוד ציינו באפל כי אפיק הגדירו אותם כ"חתיכה הקטנה ביותר בעוגת ההכנסות". אפל אף דחו את טענות אפיק כי הסרת המשחק מחנות האפליקמיות פגעה במוניטין שלהם. "אם הם באמת היו מוטרדים מהפגיעה במוניטין, הם לא היו לוקחים חלק במאמץ לפרסם את המחלוקת", כתבו באפל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x