$
הייטק והון סיכון

רובע חדשנות בירושלים: אראל מרגלית ומשה ליאון חנכו את "מרגלית סטארט-אפ סיטי"

מתחם "Margalit Startup City" בירושלים שהוקם במבנה של בית הדפוס הממשלתי הישן כולל 50 אלף מ"ר של שטחי עבודה לטובת סטארטאפים, חברות רב לאומיות ומרכזי מחקר ופיתוח בינלאומיים. במקביל הוא ישמש גם מרכז של פעילות חברתית ותרבותית

תומר הדר 11:5314.09.20

 

 

במבנה הישן של בית הדפוס הממשלתי בירושלים, סמוך לתחנת הרכבת הישנה של העיר חנכו היום היזם אראל מרגלית וראש העירייה משה ליאון את "מרגלית סטארט-אפ סיטי"  - מרכז חדשנות ויזמות שיהווה בית לחברות סטארט-אפ, לחברות טכנולוגיה בינ"ל ולמרכזי מחר ופיתוח.

 

בטקס חנוכת הרובע אמר היזם ומייסד קרן JVP, אראל מרגלית: "דווקא בזמנים הקשים האלה, יותר מתמיד, ירושלים צריכה לבנות עצמה לקראת העולם החדש שאחרי המשבר הכלכלי והחברתי  שיצרה הקורונה. החדשנות היא המפתח לבניית ערים מחדש מבחינה כלכלית, תרבותית וחברתית. "מרגלית סטארט-אפ סיטי"  תהפוך למרכז החדש של העיר שיחבר אותה למרכז הארץ ולערים המרכזיות בעולם בנושאי החדשנות המובילים מסייבר ועד פודטק, בריאות דיגיטלית ובינה מלאכותית, וכל מה שיש לטכנולוגיה הישראלית להציע. המהות של המיזם הוא  שתפקיד ההייטק אינו רק להוביל את הכלכלה, אלא להוביל לשינוי חברתי בתוך העיר. להכניס למעגל החדשנות את הילדים שנשארו מאחור, לחזק את התרבות ולחבר את מתנדבי שנת השרות למקומות שהכי צריך אותם".   

אראל מרגלית בטקס ההשקה של Margalit Startup City אראל מרגלית בטקס ההשקה של Margalit Startup City צילום: אוראל כהן

 

משה ליאון, ראש עיריית ירושלים: "מרגלית סטארטאפ סיטי היא בשורה לעיר. ירושלים זקוקה ליזמים כמו אראל מרגלית שיאמינו בעיר וישקיעו בה באופן קבוע במשך עשרות שנים. אלפי מקומות העבודה שיווצרו במקום הזה, לצד הפעילות החברתית המבורכת יתנו חיזוק משמעותי לעיר. עיריית ירושלים תהיה לצדכם בכל מה שתצטרכו ואני קורא לכל תעשיית ההייטק ולארגונים החברתיים המובילים במדינה לבוא לירושלים כי העתיד הוא כאן".

 

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון,  בטקס  חנוכת רובע החדשנות ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, בטקס חנוכת רובע החדשנות צילום: אוראל כהן

 

 

 

“Margalit Startup City” הוא מודל כלכלי-חברתי שפיתח אראל מרגלית לפיתוח אזורים, והובלה של ערים לשלב הבא שלהן. המודל מתבסס על הקמת מרכזי חדשנות ייחודיים המחברים יזמות טכנלוגית-עסקית עם יזמות חברתית ותרבותית. לדברי מרגלית: "אחרי שהקמנו את השלב הראשון של המתחם, כאן, בבית המדפיס המנדטורי, בסמיכות לתחנת הרכבת הישנה הכולל את קרן JVP, סטארטאפים, חברות טכנולוגיות מובילות, תיאטרון המעבדה שלימים הפך לזאפה, ואת פרוייקט בקהילה שב-19 השנים האחרונות הגיע ל-40,000 ילדים ברחבי ישראל, אנחנו כעת עם הפנים לשלב הבא. רובע החדשנות יהיה גשר מרכזי לשיתופי פעולה בינלאומיים בין המוקדים השונים בישראל בבאר שבע, בגליל, בחיפה והמוקדים השונים בעולם בארה"ב, באירפה ובעולם הערבי שהולך ונפתח בימים אלה".
משה ליאון ואראל מרגלית השקת מרכז חדשנות מרגלית סטארט-אפ סיטי משה ליאון ואראל מרגלית השקת מרכז חדשנות מרגלית סטארט-אפ סיטי צילום: אוראל כהן

 

 

במסגרת האירוע השקה התארחו 9 סטארטפים המייצגים את האקוסיסטם הייחודי של ירושלים ושלכולם זיקה ישירה לפעילות של JVP ו-Margalit Startup City. בהם: אינובופרו שפיתחה תחליף חלבון מחומוס, חברת הפודטק קינוקו שפיתחה פטריה חדשנית שהיא תחליף חלבון, הסטארטאפ החרדי Healables מעולם הבריאות, חברת הביג דאטה Cnvrg.io, חברת הסייבר ויקאריוס, חברת המדיה Compira Labs, הסטארט-אפ synergymed של היזם אנאן קופטי ממזרח ירושלים וחברת Bio-T מהמיזם המשותף לקרן JVP וענקית הפארמה העולמית אסטרהזניקה שנקראת PlayBioyondBio.  

 

Margalit Startup City ישמש גם מוקד לפעילות חברתית. הוא יהיה בית לארגון 'בקהילה' לצמצום פערים בקרב ילדים בסיכון, שהקימו אראל ודבי מרגלית ב-2003 והעבירה תחתיה 40,000 ילדים לאורך השנים באמצעות כאלף מתנדבי שנת שירות לאורך השנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x