חדשות טכנולוגיה

וולמארט החלה בפיילוט משלוחים עם רחפנים של Flytrex הישראלית

ענקית הקמעונאות החלה בפיילוט משלוחי רחפנים בצפון קרוליינה ובחרה בחברה הישראלית לאחר שהיא ביצעה פיילוטים מוצלחים באיסלנד, אוקראינה וצפון דקוטה. הפיילוט של וולמארט מיועד להתחרות באמזון שהחלה בפעילות משלוחים מבוססי רחפנים בפיילוט שהוקם בבריטניה

רפאל קאהאן 15:3910.09.20

ענקית הקמעונאות וולמארט החלה בפיילוט של משלוחי רחפנים בצפון קרוליינה כך על פי דיווח של סוכנות בלומברג אמש (ד'). הרחפנים שמשמשים לפיילוט מסופקים לחברה על ידי הסטארט-אפ הישראלי Flytrex שהוקם על ידי עמית רגב ויריב בש. פלייטרקס הוקם ב-2013 ולחברה יש באמתחתה כבר כמה פיילוטים מוצלחים לרחפנים שלה בין היתר באיסלנד, אוקראינה ובצפון דקוטה. עד כה גייסה החברה כ-11 מיליון דולר כך לפי Crunchbase.

 

 

 

הפיילוט האמור של וולמארט מיועד להתחרות באמזון. החברה מנסה כבר שנים לזנב בפעילות האונליין של המתחרה, אך ללא הצלחה גדולה. מנגד אמזון כבר החלה בפעילות משלוחים מבוססי רחפנים בפיילוט שהוקם בבריטניה לפני כ-4 שנים אך לא נמשך זמן רב. ובחזרה לוולמארט. זו החלה בהכנות להשקת תכנית מנויי הפרימיום שלה, מקבילה לפריים של אמזון, שתושק כנראה בשבוע הבא.
רחפן פליטרקס רחפן פליטרקס צילום: Flytrex Aviation

 

תוכנית הפרימיום כוללת גם משלוחים חינם ותעלה כ-100 דולר לשנה. הצגת משלוחי הרחפנים מהווה כנראה חלק מתכנית השיווק המקשרת בין משלוחים מהירים למנוי. ואולם בשלב הנוכחי המשלוחים יתמקדו רק בעיר פאייטוויל (Fayetteville) כאשר המוצרים שניתן יהיה לשלוח מוגבלים למצרכי מכולת ותחזוקת הבית. כל מערך הרחפנים מנוהל על ידי מערכת מבוססת ענן, הסביר טום וורד, סגן נשיא מוצרי לקוחות בוולמארט.

 

סניף וולמארט סניף וולמארט צילום: גטי אימג'ס

 

חשוב לציין שזו אינה הכניסה הראשונה של וולמארט לתחום. עוד ב-2015 היא הגישה בקשה לקבלת רישיון להפעלת קו משלוחי רחפנים כדי לבחון את הפעלתם במשלוחים מחנויות. בנוסף היא כבר בדקה שילוב של רחפנים במערך הלוגיסטי במחסניה. אלה משמשים לבדיקת מלאי, העברה של סחורה ממשאיות אספקה למיקום שלהם במחסנים ולפיקוח על המיקום של המוצרים במדפי המרכזים הלוגיסטיים שלה.

 

וולמארט לא מסתפקת ברחפנים, היא גם מתחרה באמזון בכל הנוגע לפיתוח טכנולוגיות רכישה ללא קופאים. אך במקום להשתמש במערך שלם של חיישנים, היא מאפשרת לסרוק ברקוד דרך האפליקציה ולחייב את הרכישה ישירות דרכה. יש לציין שעד כה נראה שוולמארט בעיקר עסוקה לבחון את מה שאמזון עושה ואז לנסות לחקות אותה בהצלחה או שלא. לא ברור האם פיילוט הרחפנים באמת יתממש למערך משלוחים נרחב, אך הוא בהחלט ילמד אותה כיצד אפשר להפעיל אותו ולשפר את היעילות שלו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x