$
הייטק והון סיכון

טאואר מאשרת: השבתנו מערכות ייצור בגלל אירוע סייבר

חברת השבבים הישראלית מדווחת היום לשוק ההון כי מערכות המחשוב של החברה זיהו אירוע אבטחה. כאמצעי מניעה הודיעה החברה שעצרה חלק משרתיה ופעילותיה באופן יזום

מאיר אורבך 09:3606.09.20

חברת טאואר מאשרת את הפרסומים אמש (ש') ומדווחת היום לשוק ההון שמערכות אבטחת המחשוב של החברה זיהו אירוע אבטחה בחלק ממערכותיה כתוצאה מאירוע סייבר. כאמצעי מניעה, החברה עצרה חלק משרתיה והפסיקה באופן יזום פעולות בחלק ממתקני הייצור שלה, ועשתה זאת באופן מאורגן והדרגתי. 

 

טאואר הודיעה לרשויות הרלוונטיות על אירוע הסייבר ועובדת בצמוד לגורמי אכיפת החוק דרך ארגונים ועם צוות מוביל של מומחים עולמיים על מנת לשחזר את המערכות המושפעות בהקדם האפשרי. החברה יישמה צעדים ספציפיים למניעת הרחבת האירוע הזה. בנקודה זו אין כל הערכה לגבי ההשפעה בפועל על החברה.

מנכ"ל טאואר ראסל אלוונגר מנכ"ל טאואר ראסל אלוונגר צילום: ערן יופי כהן

 

החברה אינה מדווחת על אופי האירוע והנזק שנגרם לה בשלב זה. כמו כן, החברה אינה מדווחת באיזה שלב נמצא האירוע ומתי היא מעריכה שהוא יסתיים. חשוב לציין שבשונה מסאפיינס מיהרה טאואר לדווח על האירוע לשוק ההון.

 

יוסי רחמן, מנהל תחום המחקר בחברת סייבריזן, אמר לכלכליסט בעקבות התקיפה: "להערכתי החברה עברה מתקפת כופר שלא כוונה אליהם ישירות אלא מקרה של האקרים שניסו לפגוע בהרבה חברות. ברוב חברות הייצור אין הפרדה הרמטית בין סביבת הייצור לבין סביבת המחשוב הארגונית. ברגע שהווירוס נכנס לארגון בגלל שהמערכות ייצור מריצות מערכות ישנות של ווינדוס והן מערכות ששולטות על ייצור מאוד יקר לא מעדכנים עליהן שום בגלל הפחד מהשפעה על איך המערכות יעבדו. רצפות הייצור מאוד פגיעות ולעתים מנהלי ייצור מתקינים תוכנות שיהיה להם קל לשלוט מרחוק. לדעתי הווירוס נכנס דרך האיימייל או אתר שביקרו בו אשר הדביק מחשב בסביבה הארגונית והגיע למערכות השליטה".

 

"טאואר כנראה למדה מפגיעות של חברות אחרות, שם גילו את הפגיעה במערכת הייצור רק בדיעבד", הדגיש, "כל שניה שמערכת ייצור אינה עובדת זה הפסד כספי ולהחזיר את המערכת לעבודה זה תהליך מורכב ויקר. תקיפה זו אינה גזירת גורל וניתן למנוע אותה. אם יש לך מוצר מתריע בזמן אמת על תקיפת כופר היא תאפשר לך לאתר אותה לפני הפגיעה במערכות הייצור. ראינו כבר מקרים בעבר שהאקרים פוגעים בחברות ציבוריות רק כדי לפגוע במחיר המניה וראיתי כבר שני מקרים כאלה בשנים האחרונות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x