$
חדשות טכנולוגיה

אפיק נלחמת באפל: מבקשת צו מניעה להשבת פורטנייט לאפ-סטור

יצרנית משחקי המחשב פנתה לבית המשפט בקליפורניה בטענה כי תסבול מנזק בלתי הפיך; מתארת את אפל כמונופול המונע כל תחרות - זאת לאחר הורדת המשחק הפופולרי מחנות האפליקציות בעקבות ויכוח סביב מערכת התשלומים

שירות כלכליסט 17:1305.09.20
יצרנית משחקי המחשב אפיק גיימס (Epic Games) הודיעה כי פנתה לבית המשפט על מנת לעצור את מה שלטענתה הוא תגובת נגד של אפל כלפי החברה, זאת לאחר שענקית הטכנולוגיה ביטלה את חשבון החברה – היוצרת של משחק פורטנייט הפופולארי – באפ סטור.

 

 

 

בעקבות הצעד הזה הגישו באפיק גיימס בקשה לקבלת צו מניעה שיחזיר את המשחק לחנות האפליקציות של אפל וישיב את חשבון המפתחים שלה. העתירה הוגשה בבית המשפט המחוזי בצפון קליפורניה.

 

 

פורטנייט פורטנייט צילום מסך: .Youtube

 

הטענה העיקרית היא שהחברה "קרוב לוודאי שתסבול מנזק בלתי הפיך" אם לא יוצא עבורה צו המניעה. בעתירה אפל תוארה כ"מונופול" ששומר על הכוח שלו על ידי "מניעה מפורשת של כל תחרות".

 

אפל ביטלה את חשבון החברה באפ סטור בשבוע שעבר בעיצומו של קרב משפטי בין השתיים סביב מערכת התשלום המובנית של אפל והטענה כי יצרנית האייפון מנהלת מונופול. פירוש הדבר הוא כי משתמשי אייפון לא יכולים להוריד יותר את משחק פורטנייט או כל משחק אחר של החברה. "זו הייתה אזהרה ברורה לכל המפתחים שיעזו לערער על המונופול של אפל: צייתו לחוקים שלנו או שנחסום את הגישה שלכן למיליארד הלקוחות של מערכת ההפעלה – תתנגדו לנו ונהרוס את העסק שלכם", נכתב בעתירה שהגישו אפיק גיימס.

 

במרכז הסכסוך הניסיון של אפיק גיימס לשלב אפשרות לבצע רכישות דרך מערכת התשלומים שלה ולא דרך מערכת התשלומים של אפל, שגובה עמלה של 30%. באפל הודיעו כי יחזירו את פורטנייט לחנות רק אם באפיק יבטלו את מערכת התשלומים, אך בחברה סרבו לעשות זאת בטענה שציות לבקשה הזו תהווה "שיתוף פעולה עם אפל לשמור על המונופול שלה על מערכות התשלומים באפליקציות".

x