$
הייטק והון סיכון

לקראת כניסתה לישראל: סטוריטל רוכשת את אייקאסט ב-20 מיליון שקל

ספקית הסטרימינג השוודית בתחום הספרים המוקלטים רוכשת את iCast הישראלית המתמחה בפודקאסטים ובספרים מוקלטים בשפה העברית. הרכישה תהווה את הבסיס להשקת השירות של Stroytel בישראל ברבעון הראשון של 2021

מאיר אורבך 11:5101.09.20
חברת סטוריטל (Storytel), השוודית שהיא אחת מספקיות שירותי הסטרימינג המובילים בעולם לספרים מוקלטים וספרים דיגיטליים רוכשת את אייקאסט (iCast), הישראלית. החברות לא מסרו את סכום הרכישה אך לכלכליסט נודע שסכום הרכישה הוא מעל ל-20 מיליון שקל.  

 

אייקאסט הוקמה והושקה כשירות פודקאסט בשנת 2006, התרחבה ב-2010 לזירת הספרים המוקלטים, תוך התקשרות בהסכמים עם מו"לים וסופרים מובילים. כיום אייקאסט מציעה קטלוג של יותר מ-2,500 כותרים בעברית, ביניהם רבי מכר וקלאסיקות כמו ״סיפורה של שפחה״ מאת מרגרט אטווד, ״קיצור תולדות האנושות״ מאת יובל נח הררי, ״גטסבי הגדול״ מאת פ. סקוט פיצג'רלד, מותחני פשע מאת דייוויד בלדאצ'י ורבי מכר מאת סופרים ישראלים בולטים כגון מאיר שלו, דוד גרוסמן ועמוס עוז.
אתר iCast אתר iCast צילום מסך

 

הרכישה תהווה את הבסיס להשקת השירות של Stroytel בישראל ברבעון הראשון של 2021. את העסקה הובילה בארץ חברת רוסאריו קפיטל. רכישת אייקאסט הינה נדבך מרכזי בהכנות של סטוריטל להשקה מלאה של פעילותה בישראל המתוכננת לרבעון הראשון של 2021. סטוריטל פועלת כיום ב-20 שווקים, בבעלותה ספריית ענק של מעל 500 אלף כותרים ובסיס המנויים שלה כולל מעל 1.2 מיליון צרכני ספרים מוקלטים.

 

ג'ונאס טלנדר, מנכ"ל ומייסד Storytel, ציין: "מדובר על שילוב מנצח בין המומחיות הייחודית של אייקאסט בשוק התוכן ובהעדפות של המאזין הישראלי, לבין המחויבות המוכחת של סטוריטל להשקעה בטכנולוגיה ידידותית למשתמש, בתוכן ובנגישות שאין כמותה לכותרים פופולריים. שילוב כוחות זה בהחלט מרמז על פוטנציאל צמיחה גדול בשוק הישראלי וקפיצת מדרגה במעמדו של הספר המוקלט".
ספרי אודיו Book ספרי אודיו Book צילום: ש

 

בעקבות הרכישה, מוטי ליפמן, מייסד ומנכ"ל iCast, ישמש כמנהל אזור ישראל ב-Storytel. "אני מודה לצוות אייקאסט על המסירות והאמונה רבת השנים, שהביאו ליצירת שוק ספרים מוקלטים בישראל ובד בבד להקמת חברה שמציגה רווח זו השנה השלישית ברצף", אמר, "הניסיון הבינלאומי הייחודי והיכולות הטכניות של סטוריטל ידחפו את השוק הישראלי קדימה בכל הנוגע לחוויית משתמש, פיתוח תוכן והפקה ושיווק, מה שיהפוך את הספרים המוקלטים לרלוונטיים לקבוצות צרכניות רבות יותר".

 

את העסקה ליוותה רוסאריו קפיטל, חברת בנקאות ההשקעות, בהובלת בועז לוי מנהל מחלקת מיזוגים ורכישות, הנציגה הישראלית של ארגון הייעוץ הגלובלי למיזוגים ורכישות Oaklins. עורכת הדין נילי פלג שפולנסקי ועורכת הדין מורן שחר ממחלקת תעשיה ורגולציה ממשרד גולדפרב זליגמן ושות׳ ייצגו בעסקה את החברה הנמכרת ובעלי מניותיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x