$
חדשות טכנולוגיה

פרסום ראשון

מנכ"ל רשות החדשנות מתפטר: "הגעתי לכדי מיצוי"

אהרון אהרון שימש בתפקיד מאז 2017. לפני כן היה מנכ״ל אפל ישראל. בשנה האחרונה התמודדה הרשות עם עיכובים בתקציב כמו גם עם השלכות הקורונה

מאיר אורבך והגר רבט 07:3331.08.20
אהרון אהרון, מנכ״ל רשות החדשנות הודיע על התפטרותו, כך נודע לכלכליסט.

 

 

 

בהודעה שפרסם אהרון הסביר את הסיבות לפרישתו: "בימים אלה אני מציין 3.5 שנים מאז כניסתי לתפקיד מנכ"ל רשות החדשנות. בתקופה זו פעלתי לבניית הרשות, ייצובה ומיצובה כגוף ציבורי יעיל ואפקטיבי. עברנו לירושלים, גייסנו אנשים מעולים והפכנו את הרשות לגוף מכוון יעדים שנבחן ומתוגמל על פי תוצאות. בעבודה משותפת הבאנו את הרשות לחזית העשיה הציבורית.

 

בראשית תקופת הקורונה פעלנו בכ-30% כוח אדם באופן רשמי (כאשר רבים מהעובדים המשיכו לעבוד באופן בלתי רשמי עבור הרשות למרות היותם בחופשה כפויה), במהלכה בנינו והפעלנו תוכנית חירום ובמסגרתן התמודדנו עם מאות בקשות למענקים, גם במהלך הפסח. זו היתה מבחינתי גאווה גדולה ועדות לכך שבנינו ארגון משכמו ומעלה".

 

"תקופה זו חיזקה אצלי את התחושה שמלאכתי בתור מנכ"ל הראשון של הרשות לחדשנות הגיעה לכדי מיצוי", כתב, "לאור זה גמלה בליבי ההחלטה לסיים את תפקידי. אמשיך בו בתקופה הקרובה עד למועד שייבחר ביחד על ידי המועצה".

 

הרשות התמודדה עם עיכובי תקציב

 

אהרון אהרון שימש כמנכ"ל הרשות החדשנות החל מ-2017.  טרם המעבר לרשות החדשנות שימש אהרון משנת 2011 כסגן נשיא טכנולוגיות חומרה ומנכ"ל אפל ישראל. כמו כן מילא בעבר שורה של משרות בכירות במשק הישראלי ביניהן מנכ"ל ויו"ר חברת קמרו, יו"ר חברת דיסקרטיקס, מנכ"ל חברת סיברידג' וכן כיהן בשורה של תפקידים בכירים במספר חברות טכנולוגיה מובילות, כמו צורן, IBM וכדומה.

 

אהרון אהרון אהרון אהרון צילום: אוראל כהן

 

בשנה האחרונה נאלצה רשות החדשנות להתמודד עם עיכובים בתקציב כמו גם עם השלכות הקורונה. בנובמבר שעבר פורסם בכלכליסט כי העיכוב בתקציב המדינה גרר עיכוב בתשלום מענקי הרשות למאות חברות.

 

לאחרונה זכתה הרשות לתוספת תקציב של 390 מיליון שקל, שנועדה להגדלת ההשקעה הממשלתית בחברות הייטק קטנות ובינוניות. תוספת התקציב תאפשר לרשות להאריך את תקופת ההגשה לערוץ המענקים המהיר עד לתאריך 19 בנובמבר 2020. בעקבות התוספת יעמוד תקציב הרשות לשנת 2020 על 2.25 מיליארד שקל לעומת 1.7 מיליארד שקל ב-2019

 

ד״ר עמי אפלבום, יו״ר הרשות והמדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה התייחס לפרישתו של אהרון: ״תחת אהרון כמנכ"ל, הרשות ביצעה שינויים אסטרטגיים חשובים והרחיבה משמעותית את פעילותה גם אל עולמות הרגולציה, מימון ומיסוי ובכך התאימה את עצמה לעולם החדשנות המשתנה ולאתגרים הסובבים אותו. אני מאחל לו הצלחה רבה בהמשך ובטוח שהוא ימשיך להשפיע על החדשנות הישראלית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x