$
חדשות טכנולוגיה

וולמארט מצטרפת למירוץ לרכישת טיקטוק - בשיתוף עם מיקרוסופט

מוקדם יותר דווח כי ענקית הקמעונאות מבקשת לרכוש את אפליקציית הסרטונים הסינית - אך העובדה שאין לה חטיבה טכנולוגית מהווה בעיה; וולמארט: "בטוחים כי שיתוף הפעולה עם מיקרוסופט יענה על ציפיות לקוחות טיקטוק בארה"ב, ויפיג את חששות הממשל האמריקאי מפגיעה בביטחון הלאומי"

שירות כלכליסט 18:3827.08.20

וולמארט מצטרפת למירוץ לרכישת טיקטוק - בשיתוף מיקרוסופט. כך מדווחת CNBC.

 

מוקדם יותר היום דווח כי וולמארט מבקשת לרכוש את טיקטוק - אך העובדה שאין לה חטיבה טכנולוגית מהווה בעיה.

 

ענקית הקמעונאות מסרה ל-CNBC כי "אנו סבורים כי שיתוף פעולה עם טיקטוק ומיקרוסופט יאפשר לנו להגיע ללקוחות בערוצים נוספים. אנו בטוחים כי שיתוף הפעולה עם מיקרוסופט יענה על ציפיות משתמשי טיקטוק בארה"ב, ויפיג את חששות הממשל האמריקאי מפגיעה בביטחון הלאומי מצד החברה הסינית".

 

לפי הדיווח, טיקטוק מתקרבת לעסקה למכירת פעילותה בארה"ב ,קנדה, אוסטרליה וניו זילנד, תמורת 20-30 מיליארד דולר; מתעניינת נוספת ברכישה היא חברת התוכנה אורקל.

 

וולמארט וולמארט צילום: גטי אימג'ס

 

העסקה צפויה בעקבות הצו הנשיאותי עליו חתם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ב-6 באוגוסט, שלפיו תיאסר הפעילות של האפליקציה בארה"ב החל מאמצע ספטמבר, אלא אם החברה האם שלה, בייטדאנס, שבסיסה בבייג'ינג, תמכור אותה תוך 90 יום. לטענת טראמפ, הפעילות של טיקטוק "מאיימת על הביטחון הלאומי של המדינה, על מדיניות החוץ ועל הכלכלה שלה".

 

היום הודיע מנכ"ל טיקטוק קווין מאייר על התפטרותו, שלושה חודשים בלבד לאחר שמונה לתפקיד.

 

הצטרפות וולמארט למירוץ לרכישת טיקטוק מגיעה על רקע התחרות שלה עם אמזון. עם זאת ענקית הקמעונאות לא פירטה כיצד בדיוק תשתמש בפלטפורמה של אפליקציית הסרטונים,

 

x