$
חדשות טכנולוגיה

בדרך למציאות מדומה: אפל רוכשת את חברת הסטארט-אפ Spaces

ספייסס החלה את דרכה כפרויקט באולפני האנימציה של דרימוורקס והחלה לפתח מגוון שירותי VR מבוססי מיקום לחברות, ביניהן יצירת אווטאר מאוייר לשירותי שיחות הווידיאו של זום

שירות כלכליסט 12:5025.08.20
אפל רוכשת את חברת הסטארט-אפ ספייסס (Spaces) העוסקת במציאות מדומה, כך מדווח האתר פרוטוקול. "אפל רוכשת מעת לעת חברות טכנולוגיה קטנות יותר, ולרוב איננו נוהגים לדון במטרות או התכניות שלנו", מסר דובר החברה. מספייסס לא התקבלה תגובה.  

 

ספייסס החלה את דרכה כפרויקט באולפני האנימציה דרימוורקס. בשבוע שעבר הודיעה החברה כי היא סוגרת את השירותים הקיימים שלה, ובהודעה באתר החברה ציינו כי הם "מתקדמים בכיוון חדש", מבלי לפרט מעבר לכך. "תודה רבה למשתמשים ולשותפים שלנו שלקחו חלק במוצר המציאות המדומה שלנו לשיחות וידיאו ולאנשים הרבים שנהנו מאטרקציות VR המבוססות על מיקום ונמצאות באולמות הקולנוע בפארקי שעשועים", סיכמו.

השקת האייפון 11, אפל השקת האייפון 11, אפל צילום: Apple

 

ספייסס יצאה מדרימוורקס בתחילת 2016 והחלה לפתח מגוון שירותי VR מבוססי מיקום. לאחר פרוץ נגיף הקורונה נדרשה החברה לסגור את מרכזי ה-VR שלה ולפטר חלק מהעובדים. "הקורונה הרגישה כמו צונאמי בשבילנו", הודה באותו הזמן המנכ"ל שיוראז אכמאל. משם התקדמה החברה לפיתוח תוסף VR לשירותי שיחות הווידיאו כמו זום. התוסף מאפשר למשתמשי זום להשתתף בשיחות ובפגישות בתור אווטאר מאוייר. "אנחנו אוהבים להיות עסוקים ולהמציא דברים", הסביר אז אכמאל. "אנחנו לא יכולים לשבת שנה ולחכות שדברים יחזרו".

  

קונספט: משקפי המציאות המדומה של אפל קונספט: משקפי המציאות המדומה של אפל צילום: Freelancer/georgeshap

 

אפל מצידה עובדת כבר תקופה על פיתוח משקפי VR חדשניים ולשדרג את יכולת ה-VR של מצלמת האייפון והאייפד למרות שלא הודיעה רשמית כי היא מתכננת להשיק משקפי VR. במהלך הפיתוח החברה כבר רכשה מספר חברות סטארט-אפ בתחום כולל את Camerai הישראלית. רכישות נוספות שקשורות למציאות המדומה כוללות את NextVR, אקוניה הולוגרפיקס ו-Vrvana.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x