$
גיימינג

הקלה זמנית למפתחת פורטנייט: מנוע המשחקים שלה לא ייחסם באפסטור

לאחר שאפל הודיעה לאפיק גיימס על כוונתה להסיר זמנית את מפתחיה מהגישה לכלי הפיתוח של החברה, השופטת הבהירה כי לא תאפשר את הגבלת הגישה למנוע ה-Unreal Engine של אפיק המצוי באפליקציות רבות בחנות המקוונת

איתמר זיגלמן 10:1925.08.20

אפיק גיימס (Epic Games), מפתחת המשחק הפופולרי פורטנייט, זכתה הלילה למעט אוויר בבית המשפט לאחר צו ההרחקה הזמני שכפתה עליה אפל בו תכננה החברה לסגור את כל חשבונות המפתחים שלה ולנתק את החברה מכלי הפיתוח ל-iOS ול-Mac, כולל מהאפשרות לעדכן את מנוע ה- Unreal Engine של החברה עליו מבוססים משחקים רבים בחנות המקוונת. 

 

למרות תחושת ההקלה של החברה בנושא, השופטת איבון גונזלס רוג'רס קבעה כי עד הכרעה סופית בנושא אפל לא תידרש להשיב את המשחק פורטנייט, אותו הסירה מחנות האפליקציות לאחר שאפיק גיימס הוסיפה בו מערכת תשלומים בניגוד לחוקי אפל, חזרה לחנות האפליקציות.

 

"אפיק גיימס טרם הוכיחה לבית המשפט מהו הנזק הבלתי הפיך שנגרם לה כתוצאה מהמדיניות של אפל", כתבה רוג'רס וטענה כי אפיק גיימס בחרה באסטרטגייה המפרה את ההסכמים שלה עם אפל ובכך פוגעת בסטטוס קוו של החנות המקוונת".

 

אפיק גיימס, יצרנית פורטנייט אפיק גיימס, יצרנית פורטנייט צילום: Getty Images

 

"שמירה על הסטטוס קוו היא גם הסיבה לכך שאפל לא תוכל לנתק את הגישה ממנוע פיתוח המשחקים של החברה Unreal Engine לעת עתה", הדגישה, "בהחלטה למנוע את הגישה למנוע המשחקים, אפל שבחרה לפעול בחומרה כנגד אפיק גיימס תוך השפעה על מפתחי האפליקציות שצד שלישי, כמו גם על המוניטין של אפיק".

 

פסיקת של השפוטת מוגבלת בהיקפה ונועדה רק לשמור על הסטטוס קוו בזמן שבית המשפט ישמע את טענות הצדדים בקשר לצו המניעה מקדמי שהוגש. צו מניעה זה יקבע אם אפל תוכל בעתיד לנקוט בפעולות נגד פורטנייט, מנוע ה-Unreal Engine או מוצרים אחרים של אפיק גיימס. שני הצדדים צפויים להגיש את טענותיהם בשבועות הקרובים, ודיון בצו המניעה מתוכנן להתקיים ב-28 בספטמבר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x