$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: טיקטוק תפנה לבית משפט בארה"ב - במטרה לבטל הצו של טראמפ

לפי סוכנות רויטרס, אפליקציית הסרטונים והחברה האם בייטדאנס מתכוונות לערער על הצו הנשיאותי מ-6 באוגוסט, האוסר על ביצוע עסקאות עימן; עם זאת הערעור לא יתייחס לצו שעליו חתם טראמפ ב-14 באוגוסט, ואשר מחייב את מכירת פעילות טיקטוק בארה"ב

שירות כלכליסט 09:1222.08.20
בטיקטוק מתכוונים לנקוט צעדים משפטיים כדי לבטל את הצו הנשיאותי עליו חתם דונלד טראמפ שאוסר על ביצוע עסקאות עם אפליקציית הסרטונים הקצרים והחברה האם בייטדאנס הסינית, כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס. לפי אנשים המעורים בנושא, בטיקטוק יערערו על ההחלטה כבר ביום שני.

 

ב-14 באוגוסט, טראמפ חתם על צו שהעניק לחברה הסינית 90 ימים כדי למכור את הפעילות של טיקטוק בארה"ב. בעקבות זאת, בבייטדאנס החלו במגעים עם רוכשים פוטנציאלים, בראשם מיקרוסופט ואורקל. לפי ההערכות, גם חלק מהמשקיעים האמריקאים של החברה הסינית עשויים להצטרף להצעות המכירה.

 

לפי המקורבים, הצעדים המשפטיים שאותם תנקוט בייטדאנס קשורים לצו הנשיאותי הקודם, שעליו חתם טראמפ ב-6 באוגוסט. צו זה הורה לשר המסחר להעביר רשימה של עסקאות בהן היתה מעורבת בייטדאנס ושיש לחסום לאחר 45 יום. בטיקטוק קרוב לוודאי יטענו שאותו צו נשיאותי מנע ממנה להגן על עצמה כנדרש. בחברה מתכוונים גם לערער על סיווגה כאיום לביטחון הלאומי.

 

 

טיקטוק טיקטוק צילום: רויטרס

 

בשלב זה לא ידוע באיזה בית משפט תגיש טיקטוק את הערעור. בחברה טענו כבר כי הם בוחנים את האפשרויות המשפטיות שעומדות בפניהם וכי גם העובדים מכינים תביעה משל עצמם.

 

טיקטוק אמנם ידועה בעיקר הודות לסרטונים הקצרים של צעירים רוקדים, אך בבית הלבן מאמינים כי המידע שאוספים שם על המשתמשים מועבר לממשלה הסינית.

 

בבייטדאנס לא הגיבו על הדיווח.

 

עם זאת, הערעור לא יגן על בייטדאטנס מהדרישה למכור את האפליקציה, זאת מאחר שהוא לא מתייחס לצו הנשיאותי מ-14 באוגוסט שדרש זאת. עדיין, המהלך מצביע על כך שהחברה מתכוונה להשתמש בכל הכלים המשפטיים העומדים לרשותה כדי למנוע מכירה של טיקטוק במחיר רצפה.

 

x