$
הייטק והון סיכון

רשות החדשנות קיבלה תקציב נוסף בסך 390 מיליון שקל להשקעה בהייטק הישראלי

ממשלת ישראל אישרה את התוספת לתקציב שיאפשר לרשות להאריך את תקופת ההגשה לערוץ המענקים המהיר עד לתאריך 19 בנובמבר 2020. עד כה קיבלה הרשות 250 פניות לערוץ המהיר ועד כה אושרו 142 פניות כאלה

מאיר אורבך 15:5119.08.20
ממשלת ישראל אישרה לרשות החדשנות תקציב נוסף של 390 מיליון שקל שנועד להגדלת ההשקעה הממשלתית בחברות הייטק קטנות ובנוניות. תוספת התקציב תאפשר לרשות להאריך את תקופת ההגשה לערוץ המענקים המהיר עד לתאריך 19 בנובמבר 2020. בעקבות התוספת יעמוד תקציב הרשות לשנת 2020 על 2.25 מיליון שקל לעומת 1.7 מיליון שקל ב-2019. עד כה קיבלה הרשות 250 פניות לערוץ המהיר ועד כה אושרו 142 פניות כאלה.  

 

אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות: "הערוץ המהיר הינו אחד מסדרת כלים אפקטיביים שהשקנו כמענה למשבר הכלכלי שנוצר כתוצאה ממגפת הקורונה שמטרתו לסייע בהתאוששות מואצת להייטק. הרשות מעוניינת לתמוך בחברות טובות שיש להן סיכוי לשרוד את המשבר, אולם נקלעו למצב בו נוצר להם קושי לגייס כסף או לבצע מכירות. הרחבנו משמעותית את מעגל התמיכה לחברות שיכולות להיעזר במענק שלנו כדי לשרוד והתחייבנו להשלים את תהליך הבדיקה וקבלת ההחלטות עד לטווח של 4 שבועות".

 

אהרון אהרון מנכ"ל רשות החדשנות אהרון אהרון מנכ"ל רשות החדשנות צילום: אוראל כהן

 

במסגרת ערוץ זה תומכת הרשות בחברות אשר מפתחות מוצרים חדשניים עם נכסים משמעותיים וסיכויי הצלחה גבוהים בטווח הארוך, אך בעלות יתרת מזומנים קצרה (Short Runway). במסגרתת הערוץ המהיר מעבירה הרשות תשובות לחברות בזמן קצר של 4 שבועות וכן הטבות משמעותיות לחברות שבבעלות נשים, חרדים ובני מיעוטים.

 

השקעה זו מאפשרת לחברות לצלוח את המשבר, ולהוות נדבך משמעותי במנוע הצמיחה המרכזי של המשק הישראלי וביציאה ממנו. כאמור, בעקבות הדרישה הגבוהה לערוץ מענקים זה הגמישה הרשות את תנאיו, אפשרה לחברות נוספות להגיש ואף האריכה בחודשיים נוספים את מועדי ההגשה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x