$
גיימינג

העימות נמשך: אפיק טוענת כי אפל תסיר את הגישה שלה לכלי הפיתוח בשירותיה בסוף החודש

לאחר שאפל הסירה את פורטנייט מחנות האפליקציות שלה בטענה שהפרה את כללי ה-App Store, אפיק טוענת שהחברה הודיעה לה כי היא תסגור את כל חשבונות המפתחים ותנתק את החברה מכלי הפיתוח ל-iOS ול-Mac ב-28 באוגוסט

איתמר זיגלמן 10:1818.08.20
הקרב בין אפל לאפיק גיימס, מפתחת פורטנייט עולה מדרגה. לאחר שפנתה לבית המשפט כנגד ההחלטה של אפל להסיר את משחק הרשת הפופולרי פורטנייט מחנות האפליקציות, אפיק גיימס מדווחת כי אפל התריעה בפניה שבכוונתה להסיר את חשבונות המפתחים שלה מכלי הפיתוח ל-iOS ול-Mac החל מה-28 באוגוסט.  

 

אפיק טוענת שאפל מסרה לה שבמידה ולא תבצע התאמות להנחיות החנות המקוונת שלה - היא תסיר את כל היישומים של Epic מה-App Store.

 

מלבד המשחק הפופולרי, אפיק גיימס עומדת מאחורי מנוע המשחקים המצליח Unreal Engine - מערכת תוכנה המשמשת ליצירת משחקים, כולל גרסאות הסמארטפון של משחק פופולרי נוסף בשם PlayerUnknown's Battlegrounds.

 

ללא גישה לטכנולוגיית המפתחים של אפל, אפיק לא תוכל לשחרר עדכונים למנוע ה- Unreal Engine ב- iOS או Mac, מה שאומר שכל מפתח שישתמש בתוכנה שלה לא יוכל לעדכן את המשחקים במכשירי אפל החדשים שיגיעו בהמשך השנה.

סרטון מחאה פורטנייט נגד אפל סרטון מחאה פורטנייט נגד אפל צילום מסך: .Youtube

 

מנכ"ל אפיק, טים סוויני, ציין בהודעתו כי הדבר יגרום לבעיות גדולות עבור משתמשי Unreal Engine, והחברה תאלץ לסלול מחדש את מסלול המשחקים שלה ב-iOS ו- Mac.

 

 

 

כאמור, בסוף השבוע הוסר המשחק פרוטנייט מחנות ה-App Store של אפל ומחנות הגוגל Play של אנדרואיד לאחר שאפיק החלו לאפשר למשתמשים לרכוש תוספים למשחק תוך עקיפת מערכת התשלום הדיגיטליות של אפל וגוגל הגובות 30% מהרווחים. אפיק בתגובה הגישה תביעה לבית המשפט בארה"ב ואף פרסמה סרטון מחאה בהשראת הפרסומת האיקונית של אפל משנת 1984 של השקת מחשב המק הראשון במטרה לעורר את הרשת למחאה כנגד החברה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x