$
חדשות טכנולוגיה

אחרי מיקרוסופט וטוויטר: גם אורקל מעוניינת לרכוש את טיקטוק

החברה ניהלה שיחות ראשוניות עם בייטדנס, הבעלים הסינים של האפליקציה הפופולרית ושקלה לרכוש אותה. מוקדם יותר חודש דווח כי טוויטר גם הביעה עניין ברכישה אך מיקרוסופט, ששוקלת להגיש הצעה לרכישת כלל הפעילות העולמית של טיקטוק, עדיין נחשבת למועמדת המובילה להשגת החוזה

שירות כלכליסט 09:3318.08.20
אורקל ניהלה שיחות ראשוניות עם בייטדנס, הבעלים הסינים של אפליקציית טיקטוק, ושקלה ברצינות לרכוש את פעילות האפליקציה הפופולאריות בארה"ב, קנדה, אוסטרליה וניו זילנד, כך דיווח הפייננשל טיימס.  

לפי הדיווח המתבסס על אנשים המעורים בנושא, אורקל עבדה עם כמה משקיעים אמריקאים שכבר מחזיקים בחברה הסינית, ביניהם ג'נרל אטלנטיק ו- Sequoia Capital.

טיקטוק של בייטדאנס טיקטוק של בייטדאנס צילום: רויטרס

 

בייטדנס וטיקטוק לא הגיבו על הדיווח, ואורקל סרבה למסור תגובה.

 

מוקדם יותר החודש דווח כי טוויטר פנתה לבייטדנס והביעה עניין ברכישת הפעילות בארה"ב. עם זאת, מיקרוסופט נחשבת למועמדת המובילה להשגת החוזה. לפי הדיווח, במיקרוסופט שוקלים אף להגיש הצעה לרכישת כלל הפעילות העולמית של טיקטוק. ההערכה היא כי במיקרוסופט מעוניינים במיוחד בפעילות של טיקטוק באירופה ובהודו, שם החרימה הממשלה את האפליקציה בשל המתיחות עם סין.

 

אולם, בפייננשל טיימס ציינו כי בייטדנס מתנגדים למכירת נכסים מעבר לארה"ב, קנדה, אוסטרליה וניו זילנד. הסיבה למכירה המתוכננת היא דרישתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ משבוע שעבר לפיה החברה צריכה למכור את האפליקציה בארה"ב בתוך 90 יום. ההתקפה של הנשיא נובעת מהטענה כי המידע האישי של המשתמשים מועבר לממשלת סין.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x