$
הייטק והון סיכון

מדינת ניו יורק מחפשת סטארט-אפים ישראלים

תכנית פיילוטים חדשה של מדינת ניו יורק מקנה לחברות ישראליות את האפשרות להינות משיתופי פעולה עם אתרים מובילים בה ולקבל מענקים לביצוע בחינות היתכנות של טכנולוגיות חדשניות המזרזות את הקמתן של ערים חכמות. תקציב התוכנית עומד על 10 מיליון שקלים

מאיר אורבך 14:4417.08.20
הקורונה לא עוצרת את ניו יורק אלא ממריצה אותה לחפש דרכים לקדם את המדינה והעיר. לכלכליסט נודע שמדינת ניו יורק בשיתוף רשות החדשנות והנספח הכלכלי במדינת ניו יורק פותחים תכנית פיילוטים המאפשרת לחברות ישראליות לבחון את הטכנולוגיות שלהן בשבע ערים ועשר אתרים שונים במדינת ניו-יורק – NY Smart City Innovation Partnership Program. תקציב התוכנית עומד על 10 מיליון שקלים, כאשר כל חברה זכאית להשתתפות של מחצית מההשקעה.

 

תכנית הפיילוטים מקנה לחברות ישראליות את האפשרות להנות משיתופי פעולה עם אתרים מובילים במדינת ניו-יורק ולקבל מענקים לביצוע בחינות היתכנות של טכנולוגיות חדשניות בהם. מטרות התכנית הן לזרז את הפיתוח של טכנולוגיות לערים חכמות והגישה של הציבור להן, לעזור לחברות ישראליות להיכנס לשוק האמריקאי, וכמובן לקדם שיתופי פעולה בינלאומיים.

ניו יורק ניו יורק צילום: שאטרסטוק

 

חברות ישראליות יכולות להגיש בקשה לבחון ולהתאים את הטכנולוגיות, השירותים והמכשירים שלהן באתרי הרצה עירוניים במספר ערים במדינת ניו-יורק: העיר ניו-יורק, סירקיוז, כפר סאות'האמפטון, גלן פולס, ג'יימסטאון, סאראטוגה ספרינגס, ושנקטאדי. כל עיר הגדירה את תחומי הטכנולוגיה אשר רלוונטיים אליה ולצרכים שהיא מנסה לענות עליהם, כגון: ניטור מים, תיזמון ואבטחת משפטים וירטואליים, איסוף מידע תחבורה אוטומטי, ניטור הצפות בזמן אמת, חיסכון בחשמל בנורות רחוב, ניטור זיהומים, חקלאות עירונית, זיהוי מבנים נטושים, ובחינת מקורות מים. חברות שיאושרו בתכנית יקבלו מענק מרשות החדשנות, בנוסף לגישה ולמשאבים של אתר ההרצה השותף.

 

אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות צילום: אוראל כהן

 

אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות אומר ש"תוכנית הפיילוטים של רשות החדשנות והנספח הכלכלי בניו-יורק, בשיתוף עם מדינת ניו-יורק, מהווה הזדמנות אדירה עבור חברות ויזמים ישראליים, שמביאה לידי ביטוי זו פעם נוספת את חשיבותו של האקו-סיסטם הטכנולוגיה והחדשנות הישראלי לא רק כאן בביתנו, אלא גם מסביב לעולם. אנו מחפשים חברות ישראליות המפתחות טכנולוגיות שבאפשרותן לסייע להתמודדות ניו-יורק עם האתגרים הטכנולוגיים של ניהול ערים חכמות בתקופת הקורונה בשלל תחומים .במסגרת התוכנית, שמתוקצבת בכ-10 מיליון שקלים, יזכו החברות הנבחרות במימון של עד 50% מעלות פעילותן, כמו גם בשיתוף הפעולה של ערים שונות במדינת ניו-יורק, שיספקו את סל הכלים, הקשרים ואתרי ההרצה לבחינת הטכנולוגיות והפיתוחים החדשניים".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x