$
חדשות טכנולוגיה

אחרי טיקטוק, טראמפ מאיים על עליבאבא

אחרי שהכריז כי יחרים את האפליקציה הסינית טיקטוק, נשיא ארה"ב עשוי לנקוט מהלכים דומים גם נגד חברות סיניות אחרות, כמו ענקית המסחר המקוון עליבאבא

שירות כלכליסט 10:4717.08.20

טיקטוק זו רק ההתחלה: נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הכריז לפני כשבועיים כי הוא מחרים את הרשת החברתית הסינית טיקטוק וקרא לנקוט בצעדים נגדה. שלשום הוסיף הנשיא האמריקאי כי הוא עשוי לנקוט מהלכים דומים גם נגד חברות סיניות אחרות, כמו ענקית המסחר המקוון עליבאבא.

במקביל, הממשל הפדרלי הורה בסוף השבוע לבייטדאנס, שבבעלותה אפליקציית סרטוני הווידיאו, למכור את פעילותה בארה"ב בתוך 90 יום. מדובר בארכה ל־45 יום שהכתיב הצו הנשיאותי שחתם עליו טראמפ ב־6 באוגוסט. זהו המהלך האחרון במסגרת הקמפיין שמנהל טראמפ נגד האפליקציה הסינית בטענות לפגיעה בביטחון לאומי. מיקרוסופט מקיימת מגעים לרכישת טיקטוק, ובשבוע שעבר דווח כי גם טוויטר הביעה עניין באפליקציית הסרטונים הקצרים.

 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צילום: בלומברג

 

באפריל האחרון דיווחה טיקטוק כי חצתה את רף 2 מיליארד המשתמשים, זאת לאחר שברבעון הראשון נרשמו 350 אלף הורדות לאפליקציה.

בתוך כך, בסוף השבוע החל טראמפ להשתמש במתחרה של טיקטוק, טרילר (Triller), שכבר זכתה ל־700 אלף הורדות בחודש האחרון, בעקבות החרם.

 

לחשבון של טראמפ בטרילר יש כ־3,000 עוקבים, וסרטון הווידיאו הראשון מבין שלושה שהעלה רשם למעלה מ־590 אלף צפיות. בסרטון מציין טראמפ כי הוא "אשף טכנולוגי שאין כמוהו", ובסרטון אחר הוא אומר כי למתמודד הדמוקרטי לנשיאות ג'ו ביידן "אין מושג" מה הוא עושה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x