מכשירים

מיקרוסופט תשיק את סמארטפון הסרפס Duo בתחילת ספטמבר בעלות 1,400 דולר

המכשיר בעל שני המסכים והציר המתקפל עורר סקרנות רבה ברשת לאחר שהוצג לראשונה כבר בשנה שעברה. מערכת ההפעלה במכשיר תכלול גרסת אנדרואיד ייחודית שתספק חווית משתמש מוכרת אך שונה

רפאל קאהאן 18:3712.08.20
אחרי ציפיה ארוכה, הסמראטפון של מיקרוסופט צפוי להגיע לשווקים ב-10 בספטמבר ויעלה כ-1,400 דולר. על פי פרסומים זרים היום (ד'), הסרפס Duo שהוצג כבר בשנה שעברה במסגרת אירוע חשיפת מכשירי סרפס, מציע מבנה ייחודי שמתבסס על שני מסכים שניתן לפתוח על ציר ב-360 מעלות. זה אמנם לא הסמארטפון הראשון שמציע את התצורה הזו, קדמו לו ניסיונות של ZTE, LG וסוני, אך בניגוד להם הוא מיועד לתסריטי שימוש מסוימים כמו לעבודה או ללימודים ומציע גם סטיילוס.

 

 

 

המפרט של הסרפס כולל שני מסכי OLED בני 5.6 אינץ' וברזולוציה יוצאת דופן של 1,800 על 1,350 פיקסלים ביחס תצוגה של 4:3. כאשר המכשיר פרוס המסכים מתאחדים לכדי מסך בן 8.1 אינץ' ברזולוציה של 2,700 על 1,800 פיקסלים וביחס תצוגה של 3:2. בניגוד למסכי המכשירים המתקפלים של סמסונג, וואווי או מוטורולה, לדואו יש ציפוי גורילה גלאס ומסכיו מיועדים לפעול כמו במחשב המחובר למספר צגים. זאת אומרת שניתן יהיה להפריד את התצוגה בין שני המסכים.
מיקרוסופט סרפס duo מיקרוסופט סרפס duo צילום: Microsoft

 

מצלמת המכשיר היא הנעלם הגדול כאן. לא ידוע עדיין מי מייצר את החיישנים או מספק את מערך הצילום. מה שכן ניתן לומר זה שהמצלמה תתבסס על חיישן בן 11 מגה-פיקסל לא מרשימים והעדשה תציע מפתח צמצם של F/2.0. כמובן שהיא תתמוך בכל התכונות שניתן לצפות להן ממכשיר פרימיום כגון: צילום לילה, HDR ואפילו "סופר" זום כמו במכשירי סמסונג או וואווי שיוכל להגדיל עד פי 7. עם זאת המכשיר יציע עדשה בודדת בלבד שתשמש גם כמצלמת סלפי וגם כמצלמה ראשית. כמו כן אין כאן ייצוב תמונה אופטי אלא רק אלקטרוני.

 

מיקרוסופט סרפס duo מיקרוסופט סרפס duo צילום: Microsoft

 

המעבד הוא הסנאפדרגון 855 הוותיק משנה שעברה. עדות לכך שפיתוח המכשיר החל כנראה לפני לפחות שנתיים. אמנם זה לא מעבד רע או איטי, אך הוא כבר מתחיל להראות את סימני גילו וגם לא תומך בדור 5. משהו שעשוי לפגוע מאוד במכשיר שמיועד לפרודוקטיביות בעבודה. עוד בעיה היא הסוללה, או יותר נכון, שתי הסוללות שמותקנות תחת כל מסך. למרות שהן שתיים, השילוב הקיבול ביניהן מגיע רק לכ-3,500 מילימאפר שעה, פחות ממכשירים דומים שלהם סוללות חזקות הרבה יותר.

 

מיקרוסופט סרפס duo מיקרוסופט סרפס duo צילום: Microsoft

 

מה שכן בטוח זה שהחברה עשתה את הכול כדי שגרסת האנדרואיד הייחודית של ה-Duo תוכל לספק חוויית שימוש כמו של סמארטפון בתצורה רגילה. לא ברור כיצד זה יתבטא בפועל, אך פאנוס פאנאי, ראש החומרה של מיקרוסופט, הבטיח למשל תאימות מלאה לאופיס, או לאפליקציית קינדל שתאפשר לדפדף במכשיר כמו בספר למשל. לדבריו הפיתוח של המכשיר בוצע בשיתוף פעולה הדוק עם גוגל. הסיבה שאנדרואיד נבחרה להפעלת ה-Duo נובעת לפי פאנאי מכך שהיה חשוב לדאוג לאקוסיסטם של אפליקציות וגם להקל על המפתחים.

 

הסרפס Duo הוא מכשיר שמעורר עניין רב. גם אם הוא לא יהווה את המכשיר הטוב מסוגו, הוא בהחלט ייחודי. לזכותו ייאמר שרמת העניין שהוא עורר בעולם שנייה רק לקונסולת האקסבוקס, מוצר החומרה המוביל של מיקרוסופט. עם זאת המינוסים שלו כמו גם המחיר האסטרונומי שיידרש ממי שירצה לקנות אותו שמים אותו בסימן שאלה גדול. צריך לקוות שמדובר רק בדור ראשון שמיועד לבנות את המותג ולא בניסיון חד פעמי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x