$
הייטק והון סיכון

הסטארט-אפ הישראלי EyeControl גייס 7.5 מיליון דולר

החברה פיתחה טכנולוגיית AI המאפשרת לחולים מונשמים לתקשר עם בני משפחתם וצוות הטיפול הרפואי באמצעות תנועות העיניים. בנוסף לגיוס קיבלה החברה מענק של 2.5 מיליון דולר מהאיחוד האירופי כנותנת מענה לחולי קורונה קשים

מאיר אורבך 12:5412.08.20

הסטארט-אפ הישראלי EyeControl (אייקונטרול) גייס 7.5 מיליון דולר. החברה פיתחה טכנולוגיה הבנויה ממעקב עיניים באמצעות AI המאפשרת לחולים מונשמים לתקשר עם בני משפחתם וצוות הטיפול הרפואי. בנוסף קיבלה החברה מענק של 2.5 מיליון דולר מהאיחוד האירופי במסלול הפתרונות לקורונה מהאיחוד האירופי שבחרה בחברה כנותנת מענה בעל חשיבות קריטית לטיפול אפקטיבי בחולי קורונה קשים ומונשמים.

 

 

את סבב הגיוס הנוכחי הובילו Benslie International Ltd, Menomadin Foundation, Clive Barret and Connecticut Innovations, בנוסף למשקיעים הקיימים של החברה בני לוין (מייסד נייס), איציק דנציגר (לשעבר נשיא קומברס), ג'ים אלקינד, אבי קורנרייך, Zora Ventures, Impact First ו- Rimonci Capital.

 

סבב הגיוס נועד להגדיל את פעילות החברה בבתי החולים, לקדם שיתופי פעולה עתידיים ולתמוך בהתרחבות החברה וגיוס עובדים נוספים. במסגרת המהלך, אבנר הלפרין, מנכ"ל EarlySense לשעבר וממייסדיה, מונה ליו"ר דירקטוריון החברה.

 

הטכנולוגיה של EyeControl הטכנולוגיה של EyeControl צילום: בני לוין

 

הסטארט-אפ ישראלי EyeControl הוקם בשנת 2016 על ידי שלושת המייסדים- אור רצקין, איתי קורנברג ושי ראשוני ז"ל.החברה מונה כ20 עובדים ומשרדיה ממוקמים בישראל ובאנגליה וכעת מוקם המשרד בארצות הברית.

 

הטכנולוגיה שפיתחה אייקונטרול מבוססת על מכשיר שהחולה המונשם יכול להרכיב על ראשו, ללא מסך. באמצעות מעקב עיניים בלבד, חולי טיפול נמרץ מונשמים יכולים לתקשר מרחוק עם בני משפחתם וצוות הטיפול הרפואי. החברה מסייעת גם לשיפור איכות חיי המטופלים בבית. במגיפת הקורונה הפכה התקשורת מרחוק ובזמן אמת של מונשמים עם צוות רפואי ומשפחה לנדבך קריטי בטיפול יעיל במחלה תוך שמירה על בטיחות הצוות. הפתרון שפיתחה החברה קיבל אישור FDA וCE (אירופאי) וכן מאושר ע"י משרד הבריאות הישראלי ונמצא במערכת הבריאות האנגלית: NHS. כמו כן, לחברה קודים של שיפוי של ה-CMS בארה"ב להחזר מלא למערכת.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x