$
הייטק והון סיכון

פרייטק רוכשת מניות של טיפרנקס הישראלית מהמשקיעים והיזמים ב-12 מיליון דולר

TipRanks פיתחה פיתחה פלטפורמה המספקת ניתוחים ודרוגים על בסיס מידע טקסטואלי שהתפרסם באתרי חדשות, סקירות אנליסטים דוחות תאגידים ועוד. החברה מעסיקה כ-50 עובדים במשרדיה בתל אביב

מאיר אורבך 16:0709.08.20

חברת פרייטק (Prytek) הסינגפורית משקיעה 12 מיליון דולר בטיפרנקס (TipRanks) הישראלית בעסקת Secondary בה רכשה מניות מהמשקיעים הקיימים ומהיזמים ובכך השלימה רכישת מניות בהיקף של כ-15 מיליון דולר לאחר שב-2018 השקיעה 3 מיליון דולר כהשקעה בחברה.  

בעסקה מכרו מניות בעיקר אנג'לים המושקעים והיזמים וחלק מעובדי החברה. בין האנג'לים המוכרים בחברה נמצא אליוט ספיצר, התובע הראשי של מדינת ניו יורק לשעבר שנשאר משקיע בחברה.

 

יו"ר Prytek, יאיר סרוסי, סוגר מעגל מסוים עם השלמת העסקה. בעת שכיהן כיו"ר בנק הפועלים, הכניס אותה לעבודה עם בנק הפועלים. בעקבותיו, עשרות בנקים וגופי השקעה בעולם החלו לעבוד עם טיפרנקס.

 

טיפרנקס, שהוקמה ב-2012 על ידי גלעד גת (סמנכ"ל טכנולוגיות) ואורי גרינבאום (מנכ"ל), פיתחה פלטפורמה המספקת ניתוחים ודרוגים על בסיס מידע טקסטואלי שהתפרסם באתרי חדשות, סקירות אנליסטים דוחות תאגידים ועוד. השירות של החברה, מוטמע בשורה של מוסדות פיננסים אשר כוללים את Nasdaq Etrade ,TD Ameritrade, Santander וכמעט בכל הבנקים ובתי ההשקעות בישראל. טיפרנקס סוקרת מניות הנסחרות בבורסות ארה"ב, קנדה והחל מהחודש גם באנגליה.

 

מימין אורי גרינבאום יאיר סרוסי וגלעד גת מימין אורי גרינבאום יאיר סרוסי וגלעד גת צילום: אלון שניר

 

לטיפרנקס יש כמיליון וחצי משתמשים חודשיים אשר צורכים את השירות ישירות מאתר החברה ומעל 20 מיליון משתמשים חודשיים אשר משתמשים בפלטפורמה דרך בנקים בעולם. TipRanks מעסיקה כ-50 עובדים במשרדיה בתל אביב. בין משקיעי החברה פועלים שוקי הון ו- Capital Moneta.

 

פרייטק היא תאגיד סינגפורי הפועל דרך שלוש זרועות: זרוע הפינטק, שבראשה החברה האנגלית Delta Capita אשר מובילה באירופה מיקור חוץ עבור בנקים של תהליכים ושירותים בתחום שוק ההון. זרוע בטא (other bets), אשר מפתחת את סקטור האלפא הבא וזרוע השקעות הטכנולוגיה של החברה אשר משקיעה בחברות, בדומה ל-CVC. מטרת ההשקעה, פרט לרווח, היא לקבל גישה לטכנולוגיות שמהם ניתן יהיה לבנות פעילות עסקית רווחית בתוך זרוע האלפא והביטא.

 

פרייטק הוקמה על ידי אנדרי ישונסקי, יזם בעל ניסיון רב בהשקעות בחו"ל, ומנוהלת על ידו יחד עם ארנון שבלת, לשעבר מבכירי קרן אייפקס. החברה מתמקדת בתחומי הפינטק, edutech, סייבר ו-HR ומעסיקה מעל 300 עובדים ב-9 משרדים כאשר עיקר הפעילות באירופה ובמזרח. עד כה פרייטק השקיעה בארץ ובעולם במעל ל- 30 חברות. בין החברות בהן השקיעה בארץ: HackerU ,Ezbob ,Hopon ,OpenLegacy ,Scanovate, PayMe ועוד.

 

אורי גרינבאום, מנכ"ל טיפרנקס, אמר: "אני משוכנע שהגדלת המעורבות של Prytek תסייע לנו להמשיך לצמוח בשווקים שהם לא שווקי הליבה שלנו. בשנתיים שבהן אנו עובדים יחד טיפרנקס נהנתה מיכולות ההפצה של Prytek אשר הובילו להטמעות ושיתופי פעולה עם מוסדות פיננסים במזרח אירופה".

 

גרינבאום סיפר גם על ההיכרות עם יו"ר Prytek שהיתה משמעותית מאוד להתפתחות החברה: "יאיר סרוסי היה למעשה הראשון שפתח לנו דלת לעולם הבנקאות ובכלל לעולם ה-B2B, שכן עד אז הפוקוס שלנו היה אך ורק לקוחות קצה. סרוסי וצוות החדשנות של הבנק הזמינו אותנו ב-2013 להציג להם את השירות ולאחר תקופת למידה ואיפיון בחרו להטמיע אותנו בפלטורמת המסחר של הבנק ומאוחר יותר גם בחרו להשקיע בנו דרך פועלים שוקי הון. ההטמעה בבנק הפועלים הובילה לכך שמרבית הבנקים בישראל החלו לעבוד איתנו ויותר מ-50 מוסדות פיננסיים בחו"ל. אני בטוח שהעבודה עם סרוסי צפויה להיות מהנה ולייצר הרבה מאוד ערך ומבחינתנו אלו חדשות מעולות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x