$
חדשות טכנולוגיה

בעקבות החרם האמריקאי: וואווי מפסיקה את ייצור השבבים לסמארטפונים שלה

ענקית הטכנולוגיה הסינית הודיעה כי עקב הסנקציות האמריקאיות היא איננה מסוגלת עוד לייצר את שבבי הקירין, המיועדים לדגמי הסמארטפון המתקדמים של החברה, ותפסיק את ייצורם ב-15 בספטמבר. בכיר בחברה הודה: "זהו הפסד גדול עבורנו"

שירות כלכליכסט 12:0009.08.20

הנזק הגדל לעסקיה של וואווי הולך וגדל עקב הלחץ האמריקני: ענקית הטכנולוגיה הסינית וואווי עומדת בפני מחסור בשבבים המיועדים לסמארטפונים המתקדמים שלה שלה עקב הסנקציות האמריקניות, ותיאלץ להפסיק את הייצור שלהם, כך על פי פקיד בחברה.

 

וואווי, אחת היצרניות הגדולות בעולם של סמארטפונים וציוד רשת, נמצאת במרכז העימות בין ארה"ב לסין בסוגיית הטכנולוגיה ואבטחת המידע. הסכסוך בין המדינות הלך והתרחב והוא כולל כעת גם את אפליקציית הסרטונים הסינית הפופולרית טיקטוק, ואת שירות המסרים הסיני WeChat. וושינגטון חסמה בשנה שעברה את גישתה של וואווי לרכיבים וטכנולוגיה אמריקנים, כולל שירותי המוזיקה של גוגל, ושירותים נוספים לסמראטפון, והעונשים הוחמרו במאי כאשר הבית הלבן אסר על חברות טכנולוגיה ברחבי העולם להשתמש בטכנולוגיה אמריקנית כדי לייצר רכיבים עבור וואווי.  

סכסוך וואווי וארה"ב סכסוך וואווי וארה"ב צילום: שאטרסטוק

 

ייצורם של שבבי קירין (Kirin) שתוכננו ע"י מהנדסיה של וואווי ייפסק ב-15 בספטמבר כיוון שהם מיוצרים ע"י חברות קבלן שמשתמשות בטכנולוגיות אמריקניות, כך אמר ריצ'רד יו, נשיא יחידת הצרכנים של החברה כשהסביר כי לוואווי אין את היכולת לייצר שבבים כאלה בעצמה. "זהו הפסד גדול מאוד עבורנו", אמר, "לרוע המזל, בסבב השני של הסנקציות האמריקניות, יצרניות השבבים שלנו קיבלו הזמנות רק עד ה-15 במאי. הייצור ייפסק ב-15 בספטמבר. השנה הזאת עשויה להיות הדור האחרון של שבבי קירין של וואווי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x