$
גיימינג

מפתחת פורטנייט השלימה גיוס של 1.78 מיליארד דולר - לפי שווי של 17.3 מיליארד דולר

בסבב הגיוס של אפיק גיימס השתתפו בין היתר חברת סוני, קרנות מבית בלאקרוק וקרן הגידור של דיוויד טפר; השווי שנקבע לאפיק גבוה ב-19% מזה שניתן לה בסבב הגדול הקודם של 2018, שעמד על 15 מיליארד דולר; המנכ"ל טים סוויני: "התמיכה של גורמים מובילים בקהילה הפיננסית תאיץ את התוכניות שלנו - אנו שמחים על הצטרפותם למשפחה של אפיק"

שירות כלכליסט 19:3806.08.20
מפתחת פורטנייט אפיק גיימס (Epic Games) השלימה סבב גיוס שכלל השקעה של 1.78 מיליארד דולר – הסבב נעשה לפי שווי של 17.3 מיליארד דולר לחברה. הסכום משקף עלייה של 19% מהשווי שנקבע לאפיק גיימס בסבב של 2018 ושעמד על 15 מיליארד דולר.

 

לפי נתונים שמסרה אפיק גיימס, יש כיום 350 מיליון שחקני פורטנייט פעילים ברחבי העולם. אך החברה ידועה לא רק כמפתחת של המשחק אלא גם של תוכנה תומכת גיימינג שעליה מתבססים משחקי מחשב רבים של חברות אחרות.

 

סבב הגיוס הנוכחי היה משולב: חלק מהמשקיעים רכשו מניות חדשות שהונפקו על ידי החברה וחלק אחר רכש מניות מבעלי מניות קיימים. חברת סוני שהודיעה כבר לפני חודש על כוונתה להשתתף בגיוס אכן הזרימה את הסכום שציינה – 250 מיליון דולר.

 

בין המשקיעים החדשים הנוספים שהשתתפו בסבב: חברת ניהול הנכסים ביילי גילפורד; שורה של קרנות מבית בלאקרוק; קרן הגידור של דיויד טפר - הבעלים של קבוצת הפוטבול קרולינה פאנת'רס (David Tepper); הקרנות פידליטי ולייטספיד. בין המשקיעים הקיימים שהשתתפו והגדילו את אחזקותיהם, הקרנות KKR ו- Smash.

 

"התמיכה של גורמים מובילים בקהילה הפיננסית תאיץ את התוכניות של של אפיק לבנות אקוסיסטם דיגיטלי חדש, תוך שימוש בטכנולוגית תלת ממד דיגיטלי ושירותים שמחברים מאות מיליוני אנשים. אנחנו שמחים על ההצטרפות שלהם למשפחה של אפיק", אמר המנכ"ל והמייסד של החברה טים סוויני (Tim Sweeney). ענקית האיטרנט והגיימנג טנסנט, בעלת מניות מיעוט באפיק, לא השתתפה בסבב הנוכחי.

 

 

טים סוויני מנכ"ל אפיק גיימס טים סוויני מנכ"ל אפיק גיימס צילום: יאיר שגיא

 

x