$
גיימינג

הגיימינג ממשיך לשגשג: זינגה בעלייה של 47% בהכנסות הרבעון ובנינטנדו נערכים להמשך הביקוש

הביקוש למשחקי וידיאו נוכח הקורונה הוביל את נינטנדו להעלות את יעד הייצור של קונסולת המשחקים סוויץ' ואת זינגה להעלות את תחזית ההכנסות לשנה כולה ל-1.8 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 18:0606.08.20

חברת משחקי הרשת זינגה דיווחה על עלייה של 47% בהכנסות ברבעון השני שטיפסו ל-452 מיליון דולר מ-306.5 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. המכירות כללו הכנסות שיא למשחקים מקוונים, שעמדו על 388 מיליון דולר, עלייה של 61% לעומת השנה שעברה.

 

בעקבות זאת, החברה העלתה את כתחזית ההכנסות לשנה כולה ל-1.8 מיליארד דולר. עם זאת, ההפסד של החברה התרחב בתקופה ל-150 מיליון דולר, שהם 16 סנט למניה מהפסד של 55.8 מיליון דולר, שהם 6 סנט למניה ברבעון השני של השנה שעברה. האנליסטים ציפו להפסד מותאם של 13 סנט ומכירות בגובה 505 מיליון דולר.

התוצאות מחזקות את ההערכה כי הסגר בעקבות הקורונה משך רבים לשחק ברשת, ובהתאם גם העלה את רמת המעורבות שלהם והוביל להכנסות גבוהות יותר לחברות. "אם הייתם שואלים אותי בתחילת השנה, לא הייתי מאמין שזה יכול לקרות", הגיב מנכ"ל זינגה פרנק ג'יביו. "אבל המגיפה שינתה הכל. גיימינג הוא תחום עמיד בתקופות של בעיות כלכליות. זו דרך נפלאה להתחבר".

חברת המשחקים זינגה חברת המשחקים זינגה צילום: בלומברג

 

המשחקים הפופולאריים: אמפייר פאזל, מרג' דרקונס ו-Game of Thrones Slots Casino היו הגורמים העיקריים מאחורי הצמיחה, כך לפי זינגה. עוד מסרה החברה כי היא רוכשת את מפתחת המשחקים Rollic וכי רכישת מפתחת משחקי הפאזל למכשירים ניידים פיק נסגרה ב-1 ביולי.

 

לאחר פרסום הדו"חות נסחרה המניה של זינגה בעליות. מאז תחילת השנה המניה עלתה ב-62%, זאת בעוד שמדד S&P 500 עלה באותה תקופה ב-3%.

 

Nintendo Switch Nintendo Switch צילום: Nintendo

 

הביקוש למשחקי וידאו לנוכח הקורונה בא לידי ביטוי גם בדוחות של נינטנדו. ענקית הגיימינג היפנית דיווחה הערב (ה') על רווח תפעולי של 144.7 מיליארד ין (1.4 מיליארד דולר) ברבעון אפריל-יוני, וניפצה את הציפיות של האנליסטים עם עלייה מאסיבית ברווחים התפעוליים שלה שהרקיעו ל-428% ברבעון הראשון.

 

אמש (ד') דיווחה החברה גם על כוונתה להעלות את יעד הייצור של קונסולת המשחקים סוויץ' (Switch) לסביבות 25 מיליון יחידות בשנה הנוכחית כשהיא מבקשת משותפות הייצור להוסיף עוד כמה מיליוני יחידות.

 

הייצור של קונסולת סוויץ' נמצאת בעלייה כבר מאז תחילת השנה, אפילו לפני שהמשחק הפופולארי Animal Crossing: New Horizons זכה להצלחה הגדולה בתקופת הקורונה. העלייה בייצור מגיעה בעוד שבשווקים מרכזיים רבים כמו ארה"ב ויפן נרשם מחסור במכשירים. ביוני הבטיח נשיא נינטנדו שונטארו פורוקאווה כי המלאי צפוי להתייצב בקרוב.

  

המשחק Animal Crossing הושק ב-20 במרץ, במקביל להתפשטות הקורונה במדינות רבות בעולם, ושבר שיאים עבור החברה שמאחורי מותגים מצליחים כמו מריו. לפי ההערכות, נמכרו 10 מיליון עותקים של המשחקים ברבעון האחרון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x