$
חדשות טכנולוגיה

אפל רוכשת סטארט-אפ שיאפשר לשלם דרך האייפון ללא סיוע בחומרה חיצונית

ענקית הטכנולוגיה רוכשת ב-100 מיליון דולר את חברת Mobeewave ממנוטריאול שפיתחה טכנולוגיה המבוססת על NFC בלבד כך שהמשתמשים יכולים להשתמש במכשיר הנייד שלהם ואפילו להקליד את מספר האשראי בטלפון אחר כדי שהתשלום יתבצע. שתי החברות לא הגיבו לפרסום העסקה

שירות כלכליסט 10:5803.08.20

אפל רכשה חברת סטארט-אפ המפתחת טכנולוגיה שיכולה להפוך את מכשירי האייפון לטרמינלים לתשלומים דיגיטלים, כך לפי דיווח בבלומברג. החברה הנרכשת היא Mobeewave ממונטריאול, שמפתחת טכנולוגיה שמחייבת שבב NFC בלבד כדי לפעול, כך שהמשתמשים יכולים להשתמש במכשיר הנייד שלהם או להקליד את מספר האשראי בטלפון אחר כדי שהתשלום יתבצע.

 

שבבי NFC מותקנים במכשירי האייפון מאז השקת דגם אייפון 6, אך בעוד ששירות אפל פיי מאפשר לקונים להשתמש באייפון כדי לשלם בחנות, רכישת Mobeewave תאפשר לכל מכשיר אייפון לקבל תשלומים מבלי להתקין חומרה נוספת כמו קורא כרטיסי אשראי. לפי הדיווח, אפל שילמה בסביבות 100 מיליון דולר עבור החברה, והיא מתכוונת להמשיך ולהעסיק את העובדים שלה. שתי החברות לא הגיבו לפרסומים על העסקה.

אפל פיי - בעתיד ללא צורך בחומרה חיצונית אפל פיי - בעתיד ללא צורך בחומרה חיצונית צילום: שאטרסטוק

 

בשנה שעברה פצחה סמסונג, יריבתה של אפל, ביחד עם Mobeewave בתכנית פיילוט של נקודות מכירה (point-of-sale) בקנדה. יתרה מכך, חטיבת ההון סיכון של סמסונג היא אחת מהמשקיעות ב- Mobeewave.

 

אפל ביצעה השנה מספר רכישות של חברות סטארט אפ, כולל אפליקציית מזג האוויר הפופולארית Dark Sky במרץ. נראה כעת שענקית הטכנולוגיה מתכוונת לשלב את האפליקציה בתוך אפליקציית מזג האוויר שלה במערכת ההפעלה iOS 14. במאי אפל אף אישרה כי רכשה את חברת המציאות הרבודה NextVR.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x