שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

חברת NI ממנה מנהל חדש לפעילות בישראל

חודשיים לאחר שרכשה את אופטימל פלוס ב-365 מיליון דולר, החברה ממנה למנכ"ל את יצחק (קיקי) אוחיון, ששימש עד לאחרונה כסמנכ"ל הפיתוח העסקי. דן גלוטר, שייסד את החברה, לא ימשיך בתפקיד ניהולי אך ישמש כיועץ

מאיר אורבך 14:5802.08.20
חברת NI ממנה מנהל חדש לפעילותה בישראל חודשיים לאחר שרכשה את אופטימל פלוס ב-365 מיליון דולר. יצחק (קיקי) אוחיון ששימש עד לאחרונה כסמנכ"ל הפיתוח העסקי של אופטימל פלוס ימונה למנהל הפעילות בישראל של חברת NI במקומו של מנכ"ל החברה והמייסד דן גלוטר. גלוטר אמר בעת הרכישה שאין בכוונתו להישאר בחברה בתפקיד ניהולי והוא יישאר כיועץ לחברה.  

 

 

אופטימל פלוס שהוקמה ב-2005 על ידי דני גלוטר, פיתחה מערכת שמתחברת לקווי ייצור של שבבים ומבצעת אנליזה לאיתור שבבים תקולים. החברה דיווחה על הכנסות של 51 מליון דולר בשנת 2019 והוא מעסיקה כ-240 עובדים, מרביתם במשרדי החברה בחולון.

 

יצחק (קיקי) אוחיון, מנכ"ל NI בישראל יצחק (קיקי) אוחיון, מנכ"ל NI בישראל צילום: מיה כרמי דרור

 

יצחק אוחיון, בעל ניסיון רב במגזר הפרטי והציבורי עבד כעשור בתחומי הניהול והפיתוח העסקי בחברת אינטל (בתפקידו האחרון שימש כמנכ"ל אינטל ירושלים), ייסד ארגון ללא מטרת רווח בשם ״טובים בחינוך״, שימש כראש הסגל של ציפי לבני כיו״ר האופוזציה, ייעץ ליזמים, ארגונים ללא מטרות רווח, וניהל את מפעלי הייצור ע"ב חומרים ביולוגים (פלסמה אנושית) של חברת Johnson & Johnson בישראל. בארבע השנים האחרונות שימש כסמנכ"ל הפיתוח העסקי של אופטימל פלוס ובין היתר עסק בתהליך הרכישה של החברה על ידי NI.

 

אוחיון התייחס למינויו: "​הרכישה של אופטימל פלוס מהווה כניסה משמעותית של NI לישראל. אני מאמין שיחד עם הקמת מרכז הפיתוח שלנו בישראל, יתרחב עולם מדעי הנתונים של NI וזו תוכל למצוא בישראל חברות נוספות שיסייעו לה בהשלמת ושילוב יכולות טכנולוגיות נוספות שיחזקו את המוצרים הקיימים. מאז הרכישה בוצעו שינויים ארגוניים באופטימל פלוס וקבוצת המחקר והפיתוח של החברה הפכה לחלק אינטגרלי מקבוצת המחקר והפיתוח של NI לצד שילוב בין המוצר של אופטימל פלוס למוצרים של NI. בנוסף, צוות ההנהלה הוטמע בצוותי ההנהלה של המחלקות השונות של NI מתוך רצון של החברה האמריקאית לייצר מרחב השפעה רלבנטי לקבוצה המוערכת שהפכה את אופטימל פלוס למובילת שוק בתחומה. כחלק מהמהלך נפעל לאיתור טכנולוגיות וחברות סטאטראפ ישראליות לרכישה שיכולות להשלים את החזון של NI לתפוס נפח משמעותי בעולמות המתפתחים של מערכות מדידה וניתוח נתונים לאורך כל חיי המוצר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x