$
חדשות טכנולוגיה

נער בן 17 חשוד בפריצת הענק לטוויטר

בפריצת הענק, שבוצעה לפני קצת יותר משבועיים, נפרצו בין היתר החשבונות של ביל גייטס, ברק אובמה, וורן באפט וקים קרדשיאן. בחשבונות הטוויטר שלהם שולבו ציוצים הקוראים לגולשים "לשלוח 1,000 דולר בביטקוין". החשוד הוא גרהם קלארק, קטין מפלורידה שלו מיוחסות 30 עבירות שונות - ונעצר היום

שירות כלכליסט 22:4731.07.20

מאחורי פריצת הענק לחשבונות טוויטר שהתבצעה לפני יותר משבועיים עומד נער בן 17 - כך חושדת המשטרה בארה"ב. היום (ו') נעצר הנער גרהם קלארק המתגורר בטמפה, והואשם בביצוע 30 עבירות במסגרת פריצת הענק למערכות הפנימיות של טוויטר. 

 

 

במסגרת התקיפה שאירעה ב-15 ביולי נפרצו 130 חשבונות טוויטר בעלי פרופיל גבוה במיוחד. בין היתר, נפרצו החשבונות של אלון מאסק, ג'ף בזוס, ביל גייטס, ברק אובמה, ג'ו ביידן, וורן באפט, מייק בלומברג, קניה ווסט וקים קרדשיאן, וגם של תאגידי ענק כמו אפל ואובר.

גרהם קלארק גרהם קלארק צילום: אם סי טי

 

בחשבונות נעשה שימוש להונאת ביטקוין, וכולם צייצו נוסח זהה: "אני נותן בחזרה לקהילה. כל סכום ביטקוין שיישלח לכתובת המופיעה מטה - יוכפל ויוחזר לשולח! אם תשלחו 1,000 דולר, אשלח בחזרה 2,000 דולר! ההצעה תקפה ל-30 דקות בלבד".

 

הונאת הביטקוין המתוחכמת הצליחה להניב רווחים לתוקפים, בערך של כ-100 אלף דולר בסך הכל. טוויטר נעלה באופן מיידי את כל החשבונות שהושפעו מפרצת האבטחה.

 

לאחר הפריצה התנצל ג'ף דורסי מנכ"ל החברה בפני הגולשים: "יום קשה עבורינו בטוויטר, אנו מרגישים נורא על מה שקרה, אנחנו בודקים את הנושא ונשתף בכל מה שאנו יכולים לאחר שנבין בדיוק מה קרה".

x