$
הייטק והון סיכון

פלטפורמת מזג האוויר של קליימסל גייסה 23 מיליון דולר

מייסדיה הישראלים של החברה פיתחו פלטפורמה חכמה שתסייע לחברות לתכנן מבעוד מועד את הפעילות התפעולית שלהן באמצעות תוכנת חיזוי מדויקת

הגר רבט 16:0128.07.20

חברת קליימסל (ClimaCell) האמריקאית, שמייסדיה ישראלים, מודיעה היום (ג') על גיוס סבב C בהיקף כולל של 23 מיליון דולר. את הסבב מובילות במשותף Pitango Growth והמשקיעה הקיימת של קליימסל Square Peg Capital.

 

קליימסל פיתחה פלטפורמת מזג אוויר חכמה המאפשרת קבלת תחזית ברמת דיוק של 500 מטר ופר דקה. המוצר של החברה הינו חבילת טכנולוגיה לארגונים הכוללת את מוצרי ה-SaaS של החברה: דשבורד עסקי, ממשק תכנות יישומים (API), דאטה היסטורי לאפליקציות של בינה מלאכותית, ואפליקצית מזג אוויר לצרכן הפרטי.

מייסדי קליימסל Climacell. מימין: איתי זלוטניק, רעי גופר ושמעון אלקבץ' מייסדי קליימסל Climacell. מימין: איתי זלוטניק, רעי גופר ושמעון אלקבץ' צילום: קליימסל

 

המוצר מסייע לחברות לנקוט פעולות ולתכנן מבעוד מועד את הפעילות התפעולית ביעילות מירבית הן מטעמי חיסכון והן על מנת למנוע נזקים ותקלות. קליימסל מקבלת נתונים ממערכות מזג אוויר, לוויינים, מכוניות, אנטנות סלולר וחיישני IOT שפזורים בכל העולם.

 

מהחברה נמסר כי היא צמחה במהירות בשנים האחרונות וכעת מעסיקה למעלה מ-100 עובדים במשרדים ברחבי העולם: משרד פיתוח בתל אביב לצד משרדים נוספים ברחבי צפון אמריקה ואסיה עם לקוחותיה נמנות חברות מובילות כמו אובר, חברת התעופה דלתא, פורד, פורשה, Intact Insurance, National Grid, Rappi טורניר ה-U.S. Open ועוד.

 

אהרון מנקובסקי שותף מנהל ב- Pitango Growth אהרון מנקובסקי שותף מנהל ב- Pitango Growth צילום: יורם שרף

 

"65% מהתוצר העולמי מושפע מאירועי מזג אוויר. קליימסל היא חברת ה-SaaS היחידה המספקת מידע שימושי מבעוד מועד, לפני שאירועי מזג האוויר מתרחשים ולא בתגובה אליהם ולהשלכותיהם", מסר אהרון מנקובסקי, שותף מנהל ב-Pitango Growth. "ההזדמנויות שיש לקליימסל מענפי תעשייה שונים, כולל שרשרת אספקה ולוגיסטיקה, רכבות, משאיות, הובלה ימית, מידע לפי דרישה, אנרגיה, ביטוח ועוד, מייצגות תמורה עצומה בנוף התחרותי ומהוות עדות להתמקדותה החדה כלייזר על הערך ללקוח".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x