$
חדשות טכנולוגיה

גוגל לעובדיה: המשיכו לעבוד מהבית לפחות עד קיץ 2021

ההודעה של ענקית החיפוש לעובדיה הופכת אותה לחברה הגדולה הראשונה בארה"ב שמכריזה על לוח זמנים כה מרחיק לכת של עבודה מהבית נוכח מגיפת הקורונה

שירות כלכליסט 16:4327.07.20
גוגל תשאיר את העובדים שלה בבית לפחות עד יולי השנה הבאה, כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל המתבסס על אנשים המעורים בנושא. בכך הפכה ענקית החיפוש לחברה הגדולה הראשונה בארה"ב שמכריזה רשמית על לוח הזמנים כה מרחיק לכת להמשך העבודה מהבית, לנוכח מגיפת הקורונה.

 

המהלך צפוי להשפיע על קרוב ל-200 אלף עובדים במשרה מלאה ועובדי קבלן בחברה, וקרוב לוודאי שיפעיל לחץ על חברות טכנולוגיה גדולות נוספות שתכננו להחזיר את העובדים למשרדים בינואר.

 

מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ'אי מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ'אי צילום: בלומברג

 

סונדר פיצ'אי, מנכ"ל אלפבית, החברה האם של גוגל, קיבל את ההחלטה בעצמו בשבוע שעבר לאחר דיון בקרב בכירי החברה, כך לפי אחד האנשים המעורים בנושא. לדבריו, הוא שוכנע בין השאר בשל הסימפטיה שחש כלפי העובדים עם משפחות וילדים שאינם יודעים כיצד תיפתח שנת הלימודים הקרובה, אם בכלל, ועשויה לכלול למידה מהבית, תלוי במקום המגורים.

 

לפי הדיווח, גוגל צפויה להכריז רשמית על ההחלטה בימים הקרובים והיא חלה על עובדי החברה במרבית המשרדים, כולל במטה בקליפורניה ובשאר המשרדים בארה"ב, כמו גם על מדינות כמו בריטניה, הודו וברזיל. עם זאת, גוגל פתחה חלקית משרדים קטנים יחסית במדינות שנחשבו ככאלה שלא נפגעו קשה מהקורונה כמו יוון, תאילנד ואוסטרליה. עד כה ההנחייה הייתה כי העובדים בגוגל ישובו למשרדים בינואר.

 

מטה גוגל בארה"ב מטה גוגל בארה"ב צילום: google

 

חברות הטכנולוגיה בעמק הסיליקון היו בין הראשונות שעברו לעבודה מהבית כבר במרץ, ולאורך הזמן הלכו והאריכו את ההנחייה. כך למשל, במיקרוסופט הודיעו לעובדים בניו יורק כי החזרה למשרדים צפויה להתבצע בסתיו, ואילו בסיילספורס מתכננים להחזיר את העובדים בסוף השנה.

 

לפי המקורבים, פיצ'אי מתעניין באופן אישי בנגיף, והחל כבר לקרוא מחקרים בנושא בינואר, לפני שהמגיפה התפשטה בארה"ב. הוא אף עמד בראש ההחלטה לסגור את המשרדים במרץ.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x