$
הייטק והון סיכון

נכנסים לפודטק: בתי ההשקעות מור ומיטב דש ישקיעו כ-3 מיליון דולר ב-SavorEat

זהו סבב הגיוס השני לסטארט-אפ המתמחה בייצור מוצרים דמויי בשר מן הצומח, כאשר סך כל הגיוסים עומד על 4.75 מיליון דולר. המנכ"לית רחלי ויזמן: "באמצעות הגיוסים נפעל להוביל עם הטכנולוגיה את שוק הפודטק"

שירות כלכליסט 12:5127.07.20

בתי ההשקעות מור ומיטב דש נכנסים לתחום טכנולוגיות המזון וישקיעו 3 מיליון דולר, כ-10.5 מיליון שקל, עם אופציה להשקעה נוספת של מיליון דולר, בסטארט-אפ SavorEat, המתמחה בייצור מוצרים דמויי בשר מן הצומח. 

 

 

SavorEat פיתחה טכנולוגיה לייצור ובישול תחליפי בשר מבוססי צמחים עם טעם וחווית אכילה זהה לבשר מן החי, בהתאמה אישית להעדפות הסועד. ההשקעה של מור ומיטב דש היא לפי שווי אפקטיבי של 25 מיליון דולר ותבוצע בשני שלבים בהתאם לעמידה באבני דרך. כמיליון דולר ראשונים יושקעו מיידית לפי שווי של 13 מיליון דולר וכשני מיליון דולר נוספים יושקעו לפי שווי של עד 35 מיליון דולר. כמו כן, ניתנה אופציה למשקיעים להשקיע כמיליון דולר נוספים. את הגיוס הוביל אורי מור ממשרד מור לנגרמן.

מימין: פרופ' עודד שוסיוב, רחלי ויזמן ופרופ' עידו ברסלבסקי. מייסדי  SavorEat מימין: פרופ' עודד שוסיוב, רחלי ויזמן ופרופ' עידו ברסלבסקי. מייסדי SavorEat צילום: שרון בירון

 

מדובר בסבב גיוס שני ל-SavorEat בתוך כשבועיים, כאשר סך כל הגיוס עומד על 4.75 מיליון דולר. הגיוס הראשון של שותפות המו"פ מילניום פודטק עומד על 1.75 מיליון דולר לפי שווי של 7 מיליון דולר.

 

הסטארט-אפ הוקם בשנת 2018 על ידי רחלי ויזמן שמכהנת כמנכ"לית, פרופ' עודד שוסיוב המשמש מדען ראשי, ופרופ' עידו ברסלבסקי ומונה שמונה עובדים, כולל צוות יועצים בכירים ושותפים מובילים בקבוצת BBB. החברה פיתחה טכנולוגיה לייצור של תחליפי בשר, המשלבת חומרים בפורמולציה חדשנית ממקורות צמחיים, רובוט המשלב הדפסה בתלת מימד ושיטות בישול מתקדמות.

 

ההמבורגר של SavorEat ההמבורגר של SavorEat צילום: SavorEat

 

הייחוד של SavorEat מתבטא ביכולת לייצר ולבשל מוצרים המתחקים אחר הטעם והמרקם הייחודי של בשר (כולל שומן, שריר ורקמות) עם אופק יצרני למזונות נוספים. חומר הגלם הייחודי מגיע ממקור צמחי ומוגן בפטנט המאפשר ייעול של שרשרת האספקה. יצור כל מנה נעשה בתוך ״שף רובוטי״, המשלב שיטות יצור אוטומטי ואוטונומי עם הדפסה ייחודית בתלת מימד ושיטת חימום, המאפשרת בישול מלא של המנות. הרובוט מאפשר פרסונליזציה של המנה במימדים רבים, ללא מגע יד אדם. הטכנולוגיה, שפותחה בפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית, קיבלה רישיון בלעדי למסחור הטכנולוגיה מיישום, חברת המסחור של האוניברסיטה.

 

ממור בית השקעות נמסר בעקבות ההשקעה: "תעשיות המזון מן החי הן גורם מרכזי להתחממות כדור הארץ והגורם המרכזי לפליטת גזי חממה ופגיעה באיכות הסביבה, ומכאן שקיים אינטרס בינלאומי לצמצום הזיהום ולצריכה נבונה ומזינה יותר של מזון. לאור זאת אנחנו מעריכים כי קיים פוטנציאל בפיתוח של מדעני סבוריט".

 

ממיטב דש נמסר: "היכולות של הצוות המקצועי וקצב הצמיחה המהיר של סבוריט צפויים לספק פתרון ייחודי לשוק הפודטק המתפתח. מדובר בתחום בעל פוטנציאל צמיחה לאור מגמות גלובליות ובהן אופן צריכת המזוןאנחנו שמחים לקחת חלק במהפכה הזאת".

 

רחלי ויזמן, מנכ"לית SavorEat הוסיפה: "אנחנו מאמינים שרק אלטרנטיבות איכותיות ובריאות לבשר יצליחו להוביל את השינוי המיוחל של צמצום צריכת בשר. באמצעות הגיוסים האחרונים אנחנו נפעל לממש את התפיסה הזו ולהביא לשוק טכנולוגיה ייחודית שיכולה להוביל את שוק הפודטק. העובדה שגופים משמעותיים בשוק ההון מביעים בנו אמון משמחת מאוד, ואנחנו מאמינים שהם יראו הצדקה להשקעה בתוך תקופה לא ארוכה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x