שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

סלאק לאיחוד האירופי: מיקרוסופט פוגעת בתחרות

בתלונה לנציבות האירופית טוענת אפליקציית הצ'ט לעסקים, שמיקרוסופט מצמידה את השירות המתחרה שלה לאופיס - וכך מיליוני משתמשים נאלצים להתקינו ללא יכולת להסיר

שירות כלכליסט 18:0422.07.20

סלאק הגישה תלונה נגד מיקרוסופט לנציבות האירופית, בטענה שהחברה פוגעת בתחרות באופן שמפר את דיני האיחוד. כך הודיעה היום החברה, ספקית שירות התקשורת ואפליקציית הצ'ט לעסקים.

 

סלאק טוענת בתלונה שלה שמיקרוסופט מנצלת את הדומיננטיות שלה בשוק באופן פסול, בכך שהיא מצמידה את שירות הצ'אטים לעסקים שלה, Microsoft Teams, לתוכנת האופיס הפופולרית שלה.

 

השירות של סלאק מתחרה ישירות עם מיקרוסופט טימס ולטענת החברה, הפרקטיקה של מיקרוסופט הובילה לכך שמיליוני משתמשים נאלצו להתקן את האפליקציה של מיקרוסופט ולא יכלו להסיר אותה.

 

נציג הנציבות אישר את דבר קבלת התלונה והוסיף: "אנו נבחן אותה במסגרת ההליכים המקובלים". ממיקרוסופט לא הועברה תגובה לטענות.

 

מנכ"ל סלאק סטיוארט באטרפילד מנכ"ל סלאק סטיוארט באטרפילד צילום: Slack Technologies Inc.

 

 

כבר בחודש מאי אמר מנכ"ל סלאק סטויארט באטרפילד בראיון ל-The Verge ש"מיקרוסופט אולי עסוקה באופן לא בריא בניסיון לחסל אותנו, וטימס הוא הכלי שלהם לעשות זאת". גם באופן רשמי, בדיווח של החברה ל-SEC (רשות ני"ע האמריקאית) ציינה סלאק שמיקרוסופט היא המתחרה העיקרית שלה.

 

מיקרוסופט נחשבת כבר שנים רבות כחברה שמקפידה שלא להסתבך עם רשויות ההגבלים, לאחר התביעה המפורסמת שהגיש נגדה משרד המשפטים האמריקאי ורגולטורים נוספים בשנות ה-90. אז הואשמה החברה בכך שהפכה את עצמה למונופול בזכות הצמדת הדפדפן שלה, האקספלורר, לתוכנת ווינדוס - צעד שפגע בתחרות הוגנת.

 

במסיבת העיתונאים היום אמר המזכיר המשפטי של סלאק שמיקרוסופט פועלת היום באופן דומה: "מיקרסופט משחזרת את ההתנהלות שלה מהעבר, הם הביאו מוצר מועתק וחלש, והצמידו אותו למוצר האופיס הדומיננטי שלהם", אמר המזכיר דייויד שכלהייס (David Schellhase).

x