$
אינטרנט

אדבינטה הנורבגית תרכוש את עסקי הפרסום של איביי ב-9 מיליארד דולר

כך לפי דיווח ברויטרס. אדבינטה, שנסחרת באוסלו בשווי שוק של 8.5 מיליארד דולר, פעילה בתחום זירות המסחר והפרסום והיא אחד הכוחות המובילים באירופה בתחום

שירות כלכליסט 20:0320.07.20
חברת אדבינטה הנורבגית תרכוש את עסקי הפרסום של eBay תמורת 9 מיליארד דולר. כך לפי דיווח ברויטרס המסתמך על מקורות מעורבים. במסגרת העסקה תשמור eBay על אחזקת מיעוט בפעילות.

 

 

מגפת הקורונה חיזקה את הביקושים לזירות מסחר באונליין, שאליהן מפנים הצרכנים את פעילות הקניות שלהם - ודאי שבתקופות של סגר מלא אך גם מול ההעדפה לצמצם נוכחות בחנויות פיזיות.

 

מטה איביי מטה איביי צילום: אי פי איי

 

 

אדבינטה פעילה בתחום זירות המסחר והפרסום והיא אחד הכוחות המובילים באירופה בתחום. חטיבת הפרסום באונליין של eBay רשמה ברבעון הראשון של 2020 רווח תפעולי של 83 מיליון דולר והכנסות של 248 מיליון דולר.

 

הקרנות האקטיביסטיות אליוט מנג'מנט וסטארבורד דחקו ב-eBay למכור את החטיבה, כחלק ממהלך אסטרטגי של מיקוד בליבת העסקים שלה. על העסקה התחרתה גם קמעונאית האונליין פרוסוס (Prosus).

 

אדבינטה נסחרת באוסלו בשווי שוק של 8.5 מיליארד דולר (79 מיליארד קורונות נורבגיות) והמסחר במניה הופסק הבוקר לנוכח דיווחים מוקדמים על העסקה המתגבשת. החברה הופרדה בספין אוף מקבוצת המדיה הנורבגית Schibsted והונפקה בבורסת אוסלו בשנה שעברה.

x