$
גיימינג

לראשונה בישראל: קרן המוקדשת לתחום הגיימינג

קרן VGames גייסה מעל ל-30 מיליון דולר לקרן שתשקיע במיזמי גיימינג בשלבים מוקדמים הפועלים בישראל ובמזרח אירופה

הגר רבט 16:0015.07.20
לראשונה בישראל קרן המוקדשת להשקעות בתחום הגיימינג. VGames גייסה עד כה מעל 30 מיליון דולר (עם צפי ל 40 מיליון דולר) והיא נוסדה ותנוהל על ידי איתן רייסל, לשעבר ראש תחום הגיימינג בגוגל ישראל. הקרן תשקיע במיזמי גיימינג בשלבים מוקדמים הפועלים בישראל ובמזרח אירופה. בקרן השקיעה ויולה ונצ'רס לצד משקיעים מקומיים וגלובליים, בהם שחקנים פעילים בתחום הגיימינג.

 

״אחרי שנה וחצי של השקעות פרטיות בתחום הגעתי למסקנה שנכון יותר להקים קרן ייעודית לתחום״ סיפר לכלכליסט מייסד הקרן איתן רייסל. רייסל משמש היום כשותף יחיד בקרן אך צפוי לצרף אליה פרינספל נוסף בספטמבר. הקרן תשקיע בחברות בשלבי הפרי-סיד והסיד מישראל ומקומות נוספים בעולם. ״המיקוד שלנו הוא על הטאלנט והז׳אנר ולא על מיקום הסטודיו״, מסביר רייסל, ״אני מסתכל למשל על פולין שיש בה אקו סיסטם מרשים מאוד ואין בה הרבה משקיעים״.

 

איתן רייסל VGames איתן רייסל VGames צילום: אריק סולטן

 

ישראל ומזרח אירופה נחשבות כיום למוקדים גלובליים בתחום הגיימינג, עם מחזורים הצפוים להגיע בשנת 2020 להיקף של 4 ו – 5 מיליארד דולר בהתאמה. בישראל צמחה בשנים האחרונות תעשייה משגשגת של חברות משחקים עם פעילות גלובלית כגון Playtika, Plarium, Moonactive , ironSource ועוד. גם מזרח אירופה ידועה כשוק משגשג בעולם המשחקים עם חברות מובילות כגון Huuuge Games, Ten Square Games, Nordeus ועוד.

 

״יש פה תעשייה שגדלה וזה נכון שהיסטורית רוב המשקיעים בתחום היו אנג׳לים אבל בעולם יש לא מעט קרנות ייעודיות לגיימינג. למעשה לא תראי קרן גנרית שנכנסת להשקעה בסטודיו בשלב מוקדם, מה שכן קורה לאחרונה הוא שקרנות כאלה ׳צובעות׳ כסף עבור השקעה בתחום.

 

גיימינג גיימינג

 

״היום קשה מאוד לגייס בתחום בארץ, אם עברת משקיע אחד או שניים ולא הצלחת אין לך כל כך לאן ללכת. אבל ישראל חזקה מאוד בכמה ז׳אנרים ספציפיים ואם יהיה מימון נראה עוד תחומים שקמים. המטרה היא להקים פה דוק המשך וחברות יוכלו גם לבצע כאן רכישות. אנחנו רק בתחילת הדרך, אני מדבר עם הרבה חברות מובילות בתחום בעולם וכולן מתעניינות במה שקורה פה״.

 

VGames ביצעה עד היום 4 השקעות, ביניהן חברת Brain Games יוצרים של Save they Hey: Word Adventure ובחברת InnPlay Labs . בכוונת הקרן להשקיע בכ 15-20 חברות. לגבי השקעה בתחומים פריפריאלים לתחום הגיימינג, כמו חברות שמפתחות מוצרים ל-E-sport אומר רייסל שהשקעות כאלה ישקלו, אך לא יהוו יותר מ-10% מהפורטפוליו. הקרן תתמקד במשחקי סושיאל בלבד ולא תשקיע במשחקי הימורים.

 

דני כהן שותף מנהל בקרן ויולה ונצ'רס שהינה משקיע עוגן בקרן, התייחס למהלך: "אנו מאמינים שכפי שעולם הטכנולוגיה משתנה כך גם אנו כקרן צריכים להיות חדשניים, לכן בחרנו להיכנס כמשקיע עוגן בקרן אשר מתמחה בתחום הגיימינג ותאפשר חשיפה ליזמים בעלי פוטנציאל לבניית חברות גלובליות. תחום הגיימינג דורש מומחיות רבה בהיבטים של שיווק מוניטיזציה והידע והניסיון שמביא עמו איתן רייסל יעניקו לחברות הפורטפוליו את התמיכה האידיאלית".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x