$
חדשות טכנולוגיה

נובהסייט הישראליית גייסה 8 מיליון דולר למכשור רפואי

החברה שנוסדה ב-2016 מפתחת טכנולוגיה לטיפול בעין עצלה אצל ילדים - וגייסה מאז הקמתה 16 מיליון דולר; המנכ"ל רן ים: "שמים דגש על המשך הפיתוח של פתרונות בריאות ורפואה מרחוק"

הגר רבט 17:1214.07.20
חברת נובהסייט (NovaSight) הישראלית הודיעה אתמול (ב׳) על גיוס סבב A בסך 8 מיליון דולר. את הסבב הובילה קרן Rimonci Capital ולקחו בו חלק משקיעים אסטרטגיים מתחומי הפארמה והמכשור הרפואי. הסבב מביא את סך ההון שגייסה החברה ל-16 מיליון דולר.

 

חברת נובהסייט שנוסדה ב-2016 מפתחת טכנולוגיה לטיפול בעין עצלה אצל ילדים, בין המוצרים שלה משקפיים עם יכולת עקיבת עיניים עבור שליטה בקוצר ראייה (Myopia). לפי נתונים שמסרה החברה, קוצר ראייה היא בעיה שמשפיעה על כשליש מהאוכלוסייה ומגדילה את הסיכון לבעיות ראייה ואפילו עיוורון בגיל מאוחר. ארגון הבריאות העולמי צופה שעד שנת 2050 כמחצית מאוכלוסיית העולם תסבול מבעיה של קוצר ראייה. מוצרים נוספים של נובהסייט מיועדים לבעיות תפקוד כגון דיסלקציה והפרעת קשב ADHD.

 

מנכ"ל החברה רן ים מסר: "למוצרי החברה השפעה על שיפור איכות חייהם של המטופלים באופן מהנה ופשוט להפעלה. ההתמקדות שלנו היא במאות מיליוני הילדים ברחבי העולם אשר סובלים מלקויות ראייה. לקויות אלה, אם אינן מאובחנות ואינן מטופלות, עלולות לגרום לבעיות ראייה חמורות בבגרות.

 

"בתקופת הקורונה, כאשר לא ניתן להגיע לבית החולים או לקליניקת הרופא נדרשות שיטות אלטרנטיביות לאבחון ולטיפול בריאותי, אנחנו שמים דגש על המשך הפיתוח של פתרונות בריאות ורפואה מרחוק. המוצרים שלנו ממוצבים ומתאימים בצורה אידיאלית לאבחון מרחוק ולטיפול ביתי".

 

 

רן ים רן ים צילום: באדיבות Novasight

בטל שלח
    לכל התגובות
    x