$
חדשות טכנולוגיה

אמזון: "המייל שדורש מהעובדים למחוק את טיקטוק מהטלפונים - נשלח בטעות"

אתמול פורסם ב"ניו יורק טיימס" כי ענקית הקניות המקוונות דרשה מעובדיה למחוק את אפליקציית טיקטוק כתנאי להתחברות לאימייל שלהם בחברה - בנימוק שהיא יוצרת "בעיות אבטחה"; ואולם כמה שעות לאחר מכן, היא הודיעה כי אין שינוי במדיניות שלה

שירות כלכליסט 07:5111.07.20

אמזון הודיעה הלילה כי המייל שהגיע לחלק מהעובדים ולפיו עליהם למחוק את אפליקציית הווידיאו הסינית טיקטוק מהטלפונים הסלולריים שלהם  - נשלח "בטעות".

 

 

 

מוקדם יותר אתמול, פורסם "בניו יורק טיימס" כי אמזון דרשה מעובדיה למחוק את אפליקציית טיקטוק מכל המכשירים ש"נגישים לדואר האלקטרוני של החברה" - בטענה שהיא יוצרת "בעיות אבטחה". לפי המייל, העובדים נאלצו להסיר את האפליקציה כדי שתינתן להם גישה מהטלפון הנייד לאימייל שלהם באמזון. עם זאת, לפי המייל, הם עדיין יכולים לגלוש בטיקטוק מהמחשב הנייד שלהם. 

 

מטיק טוק נמסר בתגובה לפרסום המקורי כי "אמזון לא יצרה איתנו קשר, ואנחנו לא מבינים את החששות שלה. אנחנו יכולים לטפל בכל עניין שצץ, ולאפשר לצוות של אמזון להמשיך להיות חלק מהקהילה שלנו. אנחנו גאים בכך שעשרות מיליוני אמריקאים משתמשים בטיקטוק".

 

ואולם כאמור, כמה שעות לאחר הפרסום ב"ניו יורק טיימס", אמזון הודיעה כי "המייל שהגיע לחלק מהעובדים, נשלח בטעות. אין שינוי במדיניות שלנו בנוגע לטיקטוק".

 

 

אפליקציית טיק טוק אפליקציית טיק טוק צילום: שאטרסטוק

 

 

טיקטוק, הרשת החברתית המוזיקלית שפופולרית במיוחד בקרב ילדים ובני נוער, נמצאת בבעלות חברת הטכנולוגיה הסינית ByteDance. היא נמצאת תחת מעקב בוושינגטון מסיבות ביטחוניות בגלל בעלותה. מזכיר המדינה מייק פומפאו אמר בעבר כי ממשל טראמפ שוקל לחסום כמה אפליקציות סיניות, שמהוות איום על הביטחון הלאומי.

 

מוקדם יותר אתמול דווח כי אפליקציית טיק טוק הפסיקה את פעילותה בהונג קונג. החברה אותתה על המהלך מוקדם יותר השבוע לאחר שסין השיתה חוק ביטחון לאומי חדש על העיר. החוק מגביל את החירויות בטריטוריה החצי-אוטונומית, והעלה חששות מפיקוח הרשויות על המדיה החברתית.

x